Ахілодинія, судячи із греької, означає “Achilles” – Ахіл, ахілове сухожилля, “odyne” – біль, тобто, це біль в ахіловому сухожиллі. Але дуже часто можна почути, що такі поняття, як ахілодинія, ахілобурсит та ахіліт являються одним і тим же. Це не зовсім так. Розберемось детальніше в цьому питанні, а також в причинах та методах лікування ахілодинії.

Ахілобурсит – це запалення сумки ахіла, а ахіліт – це запалення ахілового сухожилля. Ахілодинія, як вже вказувалось вище, являє собою біль в сухожиллі, який є не чим іншим, як одним із симптомів ахілобурсита та ахіліта, тобто, одним із проявів цих захворювань. Виходячи з цього, це різні поняття і не слід їх ототожнювати як синоніми.

Від чого виникає ахілодинія?

Основні причини ахілодинії:

 

Всі ці фактори приводять до запальної реакції в сухожиллі або сумці з розвитком набряку, почервоніння і появи сильного болю. Ахілодинія може з’являтись гостро з частковим або повним обмеженням рухів або виникати поступово з наростанням клінічної картини. Це залежить від причини, яка викликає патологічний стан в ахіловому сухожиллі, його сумці або пятковій кістці.

Біль частіше всього локалізується в місці прикріплення сухожилля до п’яткової кістки, також відчувається по задній поверхній гомілки в литкових м’язах. Ходьба або рухи в гомілковостопному суглобі посилюють біль, в спокої він дещо затихає. При ахілобурситі відмічається вип’ячування в ділянці п’ятки за рахунок накопичення рідини в суглобовій сумці.

Як лікується біль у ахілловому сухожиллі?

Лікування ахілодинії направлено на усунення самої причини, що викликала біль. Так, при ахілодинії травматичного характеру одразу потрібно прикласти лід або холодні предмети, які є під рукою, щоб рефлекторно спазмувати м’язи і зменшити набряк тканин. Потім проводиться протизапальна терапія і знеболювання. Для цього застосовуються протизапальні препарати та знеболюючі.

Широке застосування отримала фізіотерапія. Дуже ефективним методом лікування ахілодинії є ударно-хвильова терапія, яка чудово знеболює, покращує кровопостачання, розм‘якшує фіброзні ущільнення, а також дозволяє руйнувати патологічні відкладення солей кальцію. Проводиться від п’яти до семи процедур, в залежності від причини захворювання.

Ультразвукова терапія проводиться для зменшення набряку і запального процесу, знеболення та покращення мікроциркуляції. Лазеротерапія дозволяє стимулювати процеси заживлення в сухожиллі і оточуючих тканинах, знімати запалення та біль. HILT-терапія, завдяки високій потужності лазерного випромінювання, значно прискорює процеси регенерації і вкорочує терміни одужання.

Ахілодинія інфекційної природи підлягає обов’язковому лікуванню антибактеріальними засобами. При хворобах обміну речовин проводиться корекція дієти, а також комплексне і специфічне лікування.

Ахілодинія є симптомом різноманітних захворювань ахілового сухожилля і прилягаючих тканин, тому лікуванняосновної причини приводить до усунення болю. Але в деяких випадках, коли причину встановити важко, проводиться симптоматичне лікування.

Звертайтесь в медичний центр “Меднеан” для швидкого та безпечного лікування ахілодинії!