Біль в лікті – достатньо поширений стан, який викликає дискомфорт і обмежує діяльність людини. Адже верхні кінцівки є основним “знаряддям” праці людини, тому біль в лікті спричинює багато неприємностей хворому. Тому правильне встановлення діагнозу цього захворювання суглобів, а також ефективне лікування причин болю в лікті, є запорукою відновлення активної діяльності пацієнта.

Причини болю в лікті

Причин, які викликають біль в лікті, дуже багато і не завжди вдається прослідкувати взаємозв’язок захворювання з певним фактором. Тому дуже важливо зібрати ретельний анамнез і провести додаткові обстеження для уточнення діагнозу.

Причини болю в лікті:

  • Артрит – запалення ліктьового суглобу, викликане інфекцією, системними захворюваннями сполучної тканини (ревматоїдний артрит), хворобами обміну речовин (подагра), травмами.

Захворювання виникає гостро. Біль в лікті при артриті турбує частіше в спокої і затихає при рухах. Характеризується загальною припухлістю ліктьового суглоба, місцевим підвищенням температури, почервонінням.

  • Артроз ліктьового суглобу – біль турбує при рухах, заспокоюється в спокої, хрустять суглоби, з часом з’являється деформація. Хвороба розвивається поступово протягом багатьох років.
  • Епікондиліт ліктьового суглобу – запалення латерального або медіального надвиростків плечової кістки. Виникає гостро від сильного перенапруження м’язів або виконання одноманітної роботи руками. Біль локалізується на внутрішній або зовнішній стороні ліктя з іррадіацією у відповідні м’язи передпліччя. Біль посилюється при згинанні і розгинанні, у спокої зменшується. Може відмічатися незначне припухання, ослаблення і атрофія м’язів передпліччя. Іноді одночасно виникає біль в плечі і оніміння пальців через подразнення ліктьового або променевого нервів.
  • Бурсит ліктьового суглобу – запалення сумки, яке виникає при травмі, перенапруженні, інфекції. Локалізується на задній поверхні ліктьового суглобу і характеризується наявністю обмеженої припухлості з місцевим почервонінням і підвищенням температури. Біль турбує при рухах і локалізується на задній поверхні ліктя.
  • Біль в лікті, пов’язаний із подразненням корінців шийного відділу хребта (корінцевий синдром) та розвитком запалення (радикуліт) при його захворюваннях. Причинами можуть виступати спондильоз, остеохондроз хребта, зміщення хребців, наявність протрузії чи грижі дисків. Біль виникає не лише в лікті, але й по всій руці, також присутня цервікалгія – біль в шиї. Може бути присутній також синдром хребетної артерії, затерпання і повзання мурашок по верхній кінцівці.
  • Вивих – відмічається деформація з вкороченням (при задньому вивиху) або подовженням передпліччя (при передньому); спостерігається сильний набряк тканин, будь-які рухи неможливі через біль в лікті.
  • Перелом або відрив ліктьового відростка – гострий біль з неможливістю будь-яких рухів, набряк тканин і деформація ліктя, крепітація. Виникає гостро після падіння на кисть або внаслідок інших травм.

Лікування болю в лікті

Для ефективного лікування болю в лікті необхідно точно встановити діагноз. Для цього потрібно ретельно зібрати анамнез, провести огляд і пальпацію, а також використати такі додаткові методи, як: ультразвукова діагностика, яка застосовується в медичному центрі “Меднеан”, комп’ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія, звичайна ренгенографія, обстеження тепловізором.

Для лікування болю в лікті в медичному центрі “Меднеан” використовується мануальна терапія, яка дозволяє розвантажити суглоб, тобто, усунути функціональний блок в ліктьовому суглобі та відновити відповідність суглобових поверхонь, а також дозволяє вправити суглоб при наявності повного вивиху. Додатково може використовуватися суха чи підводна витяжка суглобу.

При наявності запального процесу в медичному центрі “Меднеан” проводиться протизапальна терапія з допомогою фізіотерапевтичних процедур, а не медикаментозних засобів. Фізіотерапія дозволяє чудово знімати симптоми без побічного впливу на організм. Зокрема, ультразвукова терапія добре знімає набряк тканин і знеболює, покращує кровопостачання та мікроциркуляцію. Магнітотерапія покращує кровопостачання, знімає біль та покращує стійкість суглобів до магнітних бурь та змін погодніх умов. При гнійному бурситі лікування обов’язково включає використання антибіотиків і проведення дренажу.

Лікування артрозу включає посилення регенерації хряща і усунення патологічних відкладень солей кальцію. Для прискорення процесів відновлення хрящової тканини застосовується лазеротерапія, при якій лазерний промінь проникає глибоко в суглобову щілину та стимулює ростковий шар хряща. В центрі “Меднеан” застосовується лазерна терапія у вигляді HILT- терапії, MLS-терапії та лазера низької інтенсивності. З метою руйнування патологічних відкладень солей кальцію проводиться ударно-хвильова терапія, яка також чудово знеболює, покращує кровопостачання в ділянку впливу, а також відновлює рух в суглобі.

Лікування перелому включає обов’язкову фіксацію суглобу з допомогою накладання гіпсової пов’язки. Якщо є відрив ліктьового відростка – проводиться фіксація його з допомогою спеціальних пристосувань. Біль знімається з допомогою знеболюючих препаратів. Після заживлення перелому проводиться реабілітація опорно-рухового апарату для повного відновлення функцій кінцівки.

Звертайтесь в медичний центр “Меднеан” для ефективного лікування причини болю в лікті!