Болі в колінах – це симптом, який вказує на розвиток будь-якої хвороби в колінних суглобах, а також може бути відбитим, тобто, проблема локалізується в поперековому відділі або кульшових суглобах, а біль віддає в коліна. Це досить частий симптом, який приносять багато проблем і дискомфорту для населення і призводить до втрати працездатності, а також до інвалідності. З чим пов’язаний біль в колінах та як його лікувати?

Біль в коліні, причини якого пов’язані із пошкодженням суглобових поверхонь або тканин, що оточують суглоб, пов’язаний з постійним навантаженням на колінні суглоби. Вони кожен день утримують вагу всього тіла, а також навантаження, пов’язані із професійною діяльністю. І коліна здатні витримувати значні навантаження, але рано чи пізно компенсаторні механізми вичерпуються, відбувається пошкодження, розвивається артрит колінного суглоба, першим симптомом якого являються болі в колінах.

У спортсменів, особливо у футболістів, часто виникає пошкодження меніска колінного суглоба, що пов’язано з особливим типом навантаження, а саме, з різкими поворотами та гальмуваннями на великій швидкості. При цьому може виникнути відрив рогів або повний розрив меніска, першим симптомом якого є болі в колінах.

Найбільш частою причиною болю в колінних суглобах являється розвиток дегенеративних змін в хрящовій тканині. Артроз колінного суглоба супроводжується руйнуванням суглобового хряща, що створює перешкоди для рівномірного ковзання суглобових поверхонь по пошкодженій хрящовій тканині та є причиною болю в колінах. Також причиною може виступати коксартроз внаслідок іррадіації болю від кульшового суглоба в колінний.

Дуже часто болі в колінах виникають при наявності захворювань поперекового відділу хребта, при яких відбувається подразнення чи защемлення нервових корінців, що формують сідничний нерв. Ішіас, який при цьому виникає, супроводжується болем в сідницях, стегнах, колінних суглобах та гомілках, або вздовж всієї ноги. Крім того, він супроводжується порушенням чутливості, онімінням пальців ніг, відчуттям печіння чи холоду.

Як же проводиться лікування болю в колінах? Методів та підходів до лікування болю в колінах існує дуже багато. Це і народні методи, які, зазвичай, використовуються задовго до звернення до лікаря, а також методи, які використовуються в медичних закладах. Розберемось детальніше в цьому питанні.

Лікування народними методами

Дуже часто болі в колінах лікуються в домашніх умовах. Для цього існує дуже велика кількість різноманітних народних методів. Вони мають право на існування, але не слід забувати, що правильний діагноз і, відповідно, правильне лікування захворювання суглобів може призначити лише спеціаліст. Тому при виникненні болю в колінах краще звернутись до лікаря.

При травмі колін чи при розтягненні зв’язок перше, що потрібно зробити, це прикласти холод. Він дозволить зменшити набряк і частково зніме біль. А на наступний день можна вже проводити вигрівання. В домашніх умовах можна прикладати підігрітий пісок чи муку в полотняному мішечку чи використовувати водяну грілку.

Часто в домашніх умовах лікування болі в колінах проводять з допомогою капусти з медом. Для цього лист капусти злегка розм’якшують, обрізають товсті прожилки, змазують медом і накладають на коліна на 7-8 годин. Цей метод ефективний, коли присутній бурсит колінного суглобу.

Також для лікування використовують компреси з жовчю, тваринними жирами, спиртом і різними трав’яними настоями. Часто використовують настойки на керосині. Узагальнюючи, можна сказати, що всі методи хороші, адже їх ефективність перевірялась роками. Але в деяких випадках різні компреси можуть дати загострення, адже все залежить від того, яке конкретно захворювання присутнє. Тому краще звернутись до спеціаліста для постановки правильного діагнозу, а вже потім проводити лікування суглобів, в тому числі і з допомогою народних методів при відсутності протипоказань.

Лікування болю в колінах в медичному центрі “Меднеан”

Лікування болі в колінах традиційними методами передбачає використання препаратів для усунення симптомів. Наприклад, при наявності запального процесу призначаються протизапальні препарати, в тому числі і стероїдні. Призначаються хондропротектори для живлення хрящової тканини. Для зняття болю в колінах використовуються також знеболюючі препарати. Іноді проводиться блокада суглобів, також при наявності рідини в суглобі проводять пункцію.

Однак, препарати дозволяють лише зменшувати симптоми, а не лікувати основне захворювання. Якщо не усунути причину болю, він знову почне турбувати після припинення прийому препаратів. Що стосується пункції, то існує великий ризик інфікування суглобу, тому робити її небажано.

Слід завжди пам’ятати, що лікування починається із визначення істинної причини, що викликала болі в колінах. Усунення чи зменшення причини являється основою ефективного лікування.

Лікування болю в колінах в медичному центрі “Меднеан” проводиться з використанням мануальної терапії і цілого комплекса фізіотерапевтичних процедур. Мануальна терапія дозволяє усунути вивихи і функціональні блоки в колінах, відновити рух та покращити стан одразу ж після застосування. Фізіотерапія допомагає усунути такі симптоми, як біль та запалення, а також прискорити процеси відновлення та одужання. Поєднання мануальної терапії та фізіотерапії дає чудові результати та дозволяє уникнути прийому медикаментів, які впливають лише на симптоми та мають багато побічних ефектів.

Лікування залежить від наявності того чи іншого захворювання, яке призводить до появи болю в колінах. Так, лікування артрозу суглобів включає обов’язкове використання таких методів, як ударно-хвильова терапія, яка дозволяє руйнувати відкладення солей кальцію, знімати біль і відновлювати рухливість колінних суглобів. Також обов’язково проводиться стимуляція регенерації хрящової тканини та усунення симптомів запалення з допомогою лазера. В центрі “Меднеан” проводиться лазеротерапія у вигляді лазера слабкої інтенсивності, MLS-терапії та лазера високої потужності (HILT-терапія).

При наявності набряку колінних суглобів ефективно використовується ультразвукова терапія. Вона знімає набряк і запалення, а також добре усуває больовий синдром та покращує мікроциркуляцію. Параметри підбираються індивідуально, в залежності від патології та особливостей її перебігу.

Для підвищення м’язового тонусу або, навпаки, для розслаблення м’язів, використовується електротерапія. Як один із різновидів електротерапії, який чудово знеболює, підвищує метаболізм клітин та має чудовий релаксуючий ефект, проводиться високотонова терапія. Також вона викликає дуже приємні відчуття, що має дуже позитивний ефект в емоційному плані.

Магнітотерапія знімає біль, покращує мікроциркуляцію і підвищує адаптаційні можливості організму до змін оточуючого середовища. Застосовується також вигрівання з допомогою сольових грілок, парафіну чи озокериту. Благоприємно впливають на суглоби грязеві аплікації, також ручний масаж та гідромасаж, радонові і перлові ванни, тощо.

Також слід пам’ятати, що болі в колінах виникають при іррадіації із поперекової ділянки або кульшового суглобу, тому слід своєчасно проводити лікування захворювань хребта і, відповідно, коксартрозу.

В період ремісії бажано проводити пасивну гімнастику, тобто без навантаження на колінні суглоби. Для цього проводяться різні вправи на коліна лежачи на спині або краще їх проводити в басейні. У воді колінні суглоби розвантажуються, що зводить до мінімуму їх травмування.

Для ефективного лікування бажано усунути сприяючі фактори: позбавитись надлишкової ваги, відрегулювати режим праці і відпочинку. Також бажано проводити профілактичне лікування в період передбачуваного загострення (весна, осінь).

Якщо турбують болі в колінах, звертайтесь в медичний центр “Меднеан” для з’ясування причини та сучасного і безпечного лікування!