У багатьох болять коліна, але мало хто знає, чому це відбувається. Дехто списує все на старість, дехто на перенесені раніше травми, а деякі впевнені в тому, що болять вони від зміни погодних умов. Від чого насправді болять коліна?

Перед тим, як розбиратись у причинах, які викликають біль в коліні, потрібно чітко усвідомити, що існують провокуючі фактори, а також безпосередні причини болю. Наприклад, травма колінних суглобів є причиною, при якій болять коліна, але перенесена раніше травма може призвести у майбутньому до розвитку такого захворювання, як артроз колінного суглобу, при якому також турбує біль. В такому випадку травма є провокуючим фактором.

Також провокуючими факторами являється фізичне навантаження, піднімання по сходинкам, тривале ходіння, зміна погодних умов та інше. Тобто, при наявності патологічного процесу в колінних суглобах ці фактори приводять до його загострення чи провокації, від чого і болять коліна.

Причини болі в колінах

Серед причин, від яких болять коліна, можна виділити хвороби колінних суглобів, а також патологія, при якій біль в коліні є наслідком іррадіації з інших ділянок.

Причини, пов’язані із захворюваннями колінних суглобів:

  • пошкодження, розрив меніска або його фрагментація приводять до гострого болю, появи хрусту та, іноді, заклинювання в суглобі; захворювання виникає частіше в одному коліні;
  • артроз колінного суглоба – болять коліна внаслідок пошкодження хрящової тканини та порушення її цілісності, а також внаслідок подразнення суглобової капсули кістковими розростаннями; біль турбує при навантаженні, а в спокої зменшується;
  • артрит – болять коліна в основному у спокої та, на відміну від артрозу, заспокоюються при рухах;
  • бурсит колінного суглоба – частіше односторонній, з локальним набряком та підвищенням температури; локалізація болю залежить від розташування бурситу;
  • хвороба Осгуда-Шляттера – болять коліна при навантаженні на нижні кінцівки у місці прикріплення колінної зв’язки до гористості великогомілкової кістки;
  • периартрит, тендініт – запалення так званої гусячої лапки (сухожилля напівперетинчастого м’язу); болять коліна при спусканні по сходинкам, при приживанні колін один до одного; біль локалізується по внутрішній поверхні коліна;
  • слабкість м’язів та неспроможність зв’язкового апарату також досить часто являються причинами, від яких болять коліна.

 

Болять коліна також і при наявності захворювань поперекового відділу хребта, які приводять до запалення сідничного нерва. При цьому біль віддає від попереку і часто локалізується по зовнішній поверхні коліна або у підколінній ямці. Також болять коліна при кокс артрозі, патології судин, хворобах обміну речовин.

Що робити, коли болять коліна?

Якщо вас болять коліна, то краще одразу звернутись до лікаря, адже самолікування не завжди є адекватним і часто приводить до ускладнень та прогресування хвороби. Лише спеціаліст може виявити істинну причину та призначити адекватне лікування.

Болі в колінах, лікування яких призначає та проводить спеціаліст, швидко усуваються при усуненні причини, що їх викликає. Якщо ж проводити лише симптоматичне лікування, то його ефективність буде тимчасовою. Правильний підхід, своєчасно почате лікування та вибір методів впливають на прогноз та можливість повного одужання.

Звертайтесь в медичний центр “Меднеан” для безпечного та ефективного лікування причин, що викликають болі в колінах!