Якщо вам коли-небудь доводилось стикатись з такою ситуацією, або в даний момент у вас болить стегно, ця стаття призначена саме для вас. Вона допоможе розібратись, чому болять стегна і що з цим робити.

Захворювання, при яких болить стегно

Біль в стегні виникає зазвичай при патології кульшового суглобу, поперекового відділу хребта або з’являтися після звичайної перевтоми. Але, якщо болять ноги декілька днів і не проходить біль, потрібно негайно звертатись до лікаря.

Причини, при яких болять ноги:

Захворювання хребта:

 

Здається, ніби яке відношення має хребет до того, що болять ноги? Вся справа в тому, що інервація нижньої кінцівки забезпечується поперековим та крижовим відділами хребта і, якщо на цих рівнях є якісь зміни, порушується трофічна функція нервової системи і з’являється біль та порушення чутливості.

Вищевказані стани приводять до подразнення чи защемлення нервових корінців, від чого виникає радикуліт і, відповідно, болять ноги. При цьому болять стегна частіше по задній поверхні по ходу сідничного нерва, рідше по боковій та передній. Іноді біль віддає в пах.

Хвороби суглобів:

 

Патологія м’язової тканини:

  • спазм грушевидного м’язу – це захворювання викликає защемлення сідничного нерва, від чого болять ноги на всьому протязі до коліна, іноді по всій нозі;
  • запалення м’язів стегна (міозит), розрив м’язу;
  • сильне фізичне перенапруження;
  • тривале статичне навантаження;
  • абсцеси та інфільтрати в ділянці сідниці після ін’єкцій.

 

Патологія судин.

При наявності стенозу артерій, які постачають кров’ю нижні кінцівки, а також при наявності атеросклеротичних бляшок чи здавлюванні їх із зовні, виникає ішемія тканин, особливо при навантаженні, що викликає кульгання та сильні болі в ногах. При цьому болять ноги на всьому протязі, у всіх групах м’язів. Біль зменшується після відпочинку, що обумовлено частковим відновленням кровопостачання тканин.

Що робити, коли болять стегна?

Як вам стало відомо, болять стегна при великій кількості різних захворювань і станів, в тому числі серйозних, які звичайній людині невідомі. Тому діагностику та лікування станів, при яких болять ноги, повинен проводити досвідчений спеціаліст.

Якщо болять ноги під час занять спортом, це вказує на накопичення молочної кислоти під час сильного напруження. Якщо ж після відпочинку біль не проходить і виникає спазм м’язів, це може вказувати на наявність надриву або розриву м’язу. В такій ситуації потрібно прикласти холод, накласти тугу пов’язку та звернутись до лікаря.

Якщо болять ноги на наступний день після тренування чи сильного навантаження (кріпатура), це пов’язано з мікророзривами м’язових волокон, що є нормальним стимулюючим фактором росту м’язової тканини. Це нормальний стан, при цьому потрібно повноцінно відпочити, можна зробити легку гімнастику для розігріву м’язів.

В медичному центрі “Меднеан” проводиться лікування захворювань хребта, коли болять ноги по їх вині, а також лікування суглобів, особливо це стосується кульшового та колінного суглобів.Основою правильного лікування є правильне виставлення діагнозу, а також вибір самих оптимальних методів терапії та індивідуальний підхід до пацієнта.

Звертайтесь в медичний центр “Меднеан” для лікування причин болю в стегнах!