Механотерапія – це один із надзвичайно важливих компонентів процесу лікування та реабілітації суглобів, який передбачає застосування певних механічних пристосувань чи механізованих комплексів, спрямованих на відновлення нормального функціонування суглобів та організму в цілому. В якості механотерапії застосовуються різноманітні прилади чи тренажери для розробки того чи іншого суглобу чи в комплексному лікуванні.

CPM-терапія (Continues Passive Motion) – це один із різновидів механотерапії, який передбачає проведення постійних, тривалих (іноді до декількох годин чи протягом всієї доби), пасивних рухів в тому чи іншому суглобі. Саме визначення CPM-терапії в перекладі так і звучить – “постійний пасивний рух”. По-іншому можна сказати, що це пасивна кінезітерапія.

Механотерапія являється важливим засобом реабілітації опорно-рухового апарату, який спрямований на відновлення об’єму рухів в суглобах, покращення живлення суглобового хряща, відновлення еластичності зв’язок і фасцій, а також тонусу та сили м’язів.

CPM-терапія в медичному центрі “Меднеан” проводиться на обладнанні серії “Artromot”, яке розроблене для реабілітації наступних суглобів: плечового, ліктьового, кульшового, колінного та суглобів кисті.

Застосування механотерапії в центрі “Меднеан”

В медичному центрі “Меднеан” механотерапія застосовується в комплексі з іншими методами фізіотерапії як для лікування, так і для реабілітації суглобів. Однак, можна виділити чотири категорії пацієнтів, яким показане застосування цього виду терапії.

  • Рання реабілітація після операцій.

 

Це категорія пацієнтів, які потребують раннього проведення реабілітації після перенесених операцій для профілактики розвитку контрактур та інших ускладнень. Це CPM-терапія в ранній післяопераційний період після ендопротезування.

  • Реабілітація після переломів та контрактур різноманітного походження.

 

Механотерапія застосовується для оновлення функціональності суглобів, які тривалий час були знерухомлені за рахунок іммобілізації після переломів, опіків, гострого больового синдрому, тощо.

 

Механотерапія в комплексі з іншими фізіотерапевтичними методами застосовується для покращення рухливості в суглобах, покращення живлення хрящової тканини, посилення тонусу м’язів, що забезпечує призупинення прогресування хронічної хвороби та є профілактикою різноманітних ускладнень.

 

В даній категорії пацієнтів механотерапія застосовується для профілактики розвитку контрактур в суглобах, стимуляції пропріоцептивної чутливості та для зниження ризику тромбоемболічних ускладнень.

Переваги CPM-терапії, як методу механотерапії

CPM-терапія знімає з плечей реабілітолога важку й монотонну роботу, яка забирає досить багато сил та часу. Важко уявити такого спеціаліста, який проводив би таку тривалу та монотонну роботу з однаковою ефективністю. З часом втома однозначно приведе до зниження ефективності розробки суглоба. І, навпаки, іноді реабілітолог може “перестаратись”, що приведе до розвитку больового синдрому та ускладнень. Механотерапія в цьому випадку виключає людський фактор.

Найбільшою перевагою цього виду механотерапії є можливість точного дозування рухів в суглобах. Тобто, виставляється певний кут руху в тій чи іншій площині до рівня терпимого відчуття натягу, що дозволяє пацієнту комфортно переносити процедуру, а також поступово збільшувати цей кут по мірі прогресування відновлення руху. Це є основою ефективності реабілітації суглоба, а також унеможливлює так званий людський фактор, про який говорилось вище.

Крім того, CPM-терапія практично не має протипоказів до застосування, дозволяє підтримувати суглоби в функціональному стані, являється своєрідною профілактикою розвитку контрактур, спайкового процесу, тромбоутворення в венах, та значно скорочує реабілітаційний період.

Звертайтесь в медичний центр “Меднеан” та відчуйте всі переваги реабілітаційного процесу на собі!