Електрокардіографія (ЕКГ) – метод визначення і реєстрації електричної діяльності серцевого м’язу під час серцевого циклу. Для цього існує спеціальний прилад – електрокардіограф. Застосування електрокардіографії в процесі реабілітації обумовлено необхідністю диференціації серцевої патології та захворювань хребта, які також супроводжуються болем в грудній клітці.

Електрокардіографія дозволяє виводити дані на спеціальну смужку для послідуючого аналізу. Дані виводяться у вигляді спеціальної кривої, яка називається електрокардіограма. На ній реєструється вся електрична діяльність серцевого м’язу у формі зубців, по яким можна судити про стан тих чи інших відділів серця. Електрокардіографія дозволяє візуалізувати цей процес, що робить її легкою, доступною і інформативною для діагностики серцево-судинної системи.

Електрокардіографія – ще один метод діагностики, який використовується в медичному центрі “Меднеан”. В медичному центрі використовується трьохканальний електрокардіограф “Heaco 300G”, який дозволяє знімати дані з дванадцяти відведень і перетворювати їх в графічну криву. Цей електрокардіограф може використовуватись як стаціонарно, так і є переносним для використання в нестандартних ситуаціях.

Електрокардіографія не потребує ніякої додаткової підготовки пацієнта.

Застосування електрокардіографії в реабілітації хребта та суглобів

Враховуючи той факт, що реабілітація опорно-рухового апарату проводиться з різними віковими категоріями, електрокардіографія є невід’ємним діагностичним інструментом, який дозволяє проводити профілактику ускладнень з боку серцево-судинної системи в процесі лікування. Ретельно зібраний анамнез і проведення електрокардіографії до призначення основного лікування, а також в процесі проведення фізіотерапевтичних процедур, дозволяє своєчасно виявляти патологію серцево-судинної системи і вчасно усувати її прояви. Це дозволяє безпечно і комфортно проходити відповідні процедури без ризику ускладнень.

Ні для кого не секрет, що в похилому віці спостерігається поєднана патологія, тобто, разом із захворюваннями хребта і суглобів майже завжди присутня патологія серця і судин, захворювань внутрішніх органів тощо. Тому контроль, особливо захворювань серця, є складовою грамотного і професійного підходу до пацієнта з боку медичного персоналу.

Електрокардіографія також застосовується для встановлення причини болю в грудній клітці, так як він може з’являтись як при захворюваннях серцево-судинної системи, так і при захворюваннях хребта. Саме тому бувають випадки, коли пацієнт тривалий час приймає ліки для серця без очікуваного ефекту, а насправді причиною болю є патологія грудного відділу хребта.

Електрокардіографія в нашому медичному центрі проводиться кваліфікованим спеціалістом, який при необхідності призначить схему лікування або скоректує вже призначену для того, щоб максимально комфортно і безпечно проводити лікування захворювань хребта, а також лікування суглобів. Адже є багато процедур, які можуть спровокувати функціональні порушення з боку серцево-судинної системи в похилому віці. Наприклад ударно-хвильова терапія – це дуже сильна і ефективна методика. З її допомогою лікуються артрози суглобів, виліковується п’яткова шпора тощо. Але вона може спровокувати деякі стани. Крім того, є захворювання, при яких протипоказані фізіотерапевтичні процедури, наприклад, при деяких порушеннях ритму протипоказане проведення такого методу, як електротерапія. Для цього і існує електрокардіографія і досвідчений кардіолог.

Електрокардіографія застосовується для наступних цілей:

  • визначення частоти і ритмічності серцевої діяльності (наприклад, аритмії);
  • діагностика ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда;
  • для виявлення порушень серцевої провідності (блокади);
  • визначення стану серцевого м‘язу (виявлення гіпертрофії передсердь та шлуночків);
  • спостереження в динаміці за пацієнтами з ішемічною хворобою серця.

 

Електрокардіографія є чудовим діагностичним помічником для виявлення поєднаної патології і дозволяє проводити реабілітаційні заходи без ризику ускладнень з боку серцево-судинної системи.