Епікондиліт – запальне захворювання надвиростків плечової кістки (латерального або медіального), яке виникає внаслідок певного навантаження на м’язи. Він супроводжується дегенеративно-дистрофічними процесами в ділянці прикріплення сухожиль, наявністю періоститу, дрібних розривів м’язів та їх сухожиль, також може розвиватися бурсит ліктьового суглобу.

Проблема епікондиліту досить актуальна, адже це дуже поширене захворювання і пов’язане з наявністю тривалого одноманітного навантаження на м’язи передпліччя, наприклад, у тенісистів (тому хвороба і називається “лікоть тенісиста”), доярок, столярів, масажистів та інше. Також епікондиліт ліктьового суглобу може виникнути після різкого перевантаження при виконанні важкої фізичної роботи, наприклад у штангістів, кидачів молоту або просто підняття великого вантажу. Епікондиліт може виникнути після перенесення вантажу в руці, наприклад сумки, на далеку відстань, що призводить до сильного статичного напруження м’язів. Також причиною епікондиліту може виступати травма.

Для встановлення діагнозу враховуються клінічні симптоми, дані огляду та пальпації, а також проводиться ультразвукова діагностика.

Симптоми епікондиліту

Розрізняють епікондиліт латеральний і медіальний, тому симптоми залежать від локалізації запального процесу.

Латеральний епікондиліт (лікоть тенісиста), симптоми:

  • Біль із зовнішнього боку ліктя з іррадіацією по зовнішній поверхні передпліччя.

Біль посилюється при рухах, особливо при розгинанні і зовнішнього розвороту передпліччя. Також біль посилюється при пальпації зовнішнього надвиростка плечової кістки і іноді при пальпації м’язів розгиначів передпліччя. В спокої біль затихає.

  • Характерним симптомом епікондиліта є неможливість утримувати в руці предмети.
  • Атрофія м’язів розгиначів передпліччя, яка виникає внаслідок здавлення променевого нерва. При цьому з’являється оніміння пальців і може одночасно з’явитись біль в плечі.

 

Медіальний епікондиліт ліктьового суглобу характеризується болем на внутрішньому боці ліктя з іррадіацією в м’язи згиначі передпліччя. Біль також посилюється при рухах, особливо при згинанні і приведенні передпліччя всередину. Цей вид епікондиліту частіше зустрічається у жінок, що пов’язано з особливостями виконуваної роботи.

Слід сказати, що захворювання достатньо сильно турбує і порушує працездатність хворого, але іноді симптоми слабо виражені і з часом можуть пройти самостійно, що призводить до того, що хворий не звертається за допомогою. Це призводить до переходу хвороби в хронічну стадію і біль з часом почне турбувати постійно. Тому лікування повинно бути своєчасним та повноцінним.

Лікування епікондиліту ліктьового суглобу в центрі “Меднеан”

Лікування епікондиліту повинно починатися якомога раніше, щоб забезпечити повне виліковування. Також не варто передчасно переривати лікування, навіть якщо біль пройшов після декількох сеансів. Якщо не долікувати епікондиліт, він переходить у хронічну форму, лікування якого набагато складніше і триваліше.

На час лікування надаються певні рекомендації хворим, зокрема, повне виключення фізичних навантажень.

Епікондиліт ліктьового суглобу потребує комплексного та індивідуального підходу. Лікування в медичному центрі “Меднеан” проводиться консервативно: застосовується мануальна терапія, а також фізіотерапія у вигляді цілого комплексу процедур. Мануальна терапія широко використовується і значно покращує показники лікування.

Епікондиліт добре піддається лікуванню з допомогою фізіотерапевтичних процедур. Для зняття запалення і набряку використовується ультразвукова терапія, яка, окрім того, розслаблює м’язи передпліччя і цим самим зменшує натяг сухожиль та тиск на надвиросток плечової кістки.

Для знеболення і стимуляції регенерації тканин проводиться лазеротерапія, яка проводиться безпосередньо на ділянку латерального або медіального надвиростку плечової кістки, при потребі – проводиться стимуляція м’язів передпліччя. Одним із видів лазера, який застосовується в центрі “Меднеан” для лікування цього недугу, є HILT- терапія. Це лазер високої потужності, завдяки якій відбувається надсильна стимуляція, що прискорює процес одужання та скорочує реабілітаційний період.

Використання електротерапії зумовлене необхідністю розслаблення м’язів передпліччя для послаблення натягування сухожиль, які кріпляться до надвиростка плечової кістки, або, навпаки, проводиться для стимуляції при розвитку їх атрофії. Магнітотерапія у вигляді імпульсного магнітного поля знімає біль і запальний процес, покращує кровопостачання.

Чудовим помічником виступає ударно-хвильова терапія, яка не лише знімає біль, але й пом’якшує ущільнення і розбиває відкладення солей кальцію в ділянці прикріплення сухожиль до надвиростка плечової кістки, що призводить до відновлення рухливості. Це один із основних методів лікування епікондиліту ліктьового суглобу.

Епікондиліт добре піддається регресії з допомогою екстремального холоду. Вплив локальної кріотерапії використовується в якості гарного знеболюючого засобу, а також для покращення кровопостачання в патологічній ділянці. Тобто, спочатку відбувається різкий спазм судин за рахунок сильного і швидкого охолодження, що, доречі, також сприяє виділенню гормонів стресу в кров, після чого відбувається їх компенсаторне розширення.

При своєчасному лікуванні симптоми епікондиліту затихають вже через декілька днів, але лікування зупиняти не слід. Епікондиліт ліктьового суглобу потребує до себе певної уваги і дотримання певного курсу лікування.

Профілактика епікондиліту

Профілактика епікондиліту передбачає проведення розминки перед виконанням певних навантажень, раціональний режим відпочинку, вдосконалення робочого процесу, автоматизація, недопущення перенапруження м’язів.

Звертайтеся в медичний центр “Меднеан” для повноцінного та сучасного лікування епікондиліту!