Гідромасаж являє собою водолікувальну процедуру, під час якої занурене у ванну тіло хворого масажується струменем води, що подається по шлангах під тиском. Процедури гідромасажу проводяться не лише з лікувальною, а й з оздоровчою метою.

Процедури гідромасажу вкрай корисні, оскільки покращують кровотік і циркуляцію лімфи, посилюють обмін речовин, а також активізують і нормалізують трофічні процеси в тканинах. Це призводить до усунення больового синдрому, зменшення запалення, прискорення заживлення тканин.

Гідромасаж застосовується для лікування суглобів та захворювань хребта, лікування м’язів і всього опорно-рухового апарату в цілому, а також при нейропатії, м’язовій дистрофії, при порушенні жирового обміну, дитячому церебральному паралічі, тощо. Часто застосовується для лікування міжхребцевої грижі та протрузії.

Терапія в гідромасажній ванні можлива завдяки тому, що на певні ділянки тіла під тиском подається вода, змішана з повітрям. Напрямок водяних струменів можна міняти за допомогою спеціальних регуляторів, також можна змінювати і силу тиску струменя з форсунок. Крім того, особливі регулятори допоможуть змінити концентрацію повітря в струменях води.

Гідромасаж має загальнооздоровчий і зміцнюючий вплив на організм. Це пов’язано з тим, що покращується тонус м’язів, активізуються і прискорюються обмінні процеси, а також поліпшується циркуляція крові.

Також гідромасажні ванни мають чудовий антицелюлітний ефект, що в поєднанні з такими методами, як інфрачервона сауна та пресотерапія дає чудові результати. Варто окремо згадати і про розслабляючий ефект гідромасажу – він знімає напругу, допомагає боротися зі стресом і зміцнює імунітет, що підвищує адаптаційні можливості організму до навколишнього середовища.

Гідромасажні ванни з використанням озономатіка ще називають перловими. Таку специфічну назву ці процедури отримали через те, що великі бульбашки повітря (озону) у воді під час сеансу гідромасажу переливаються і виблискують, як перли. До речі, озон забезпечує практично повне знищення бактерій, в результаті чого відбувається лікування шкірних захворювань і поліпшується загальний стан шкіри. Озономатік, як різновид гідромасажу, також сприяє зменшенню набряків кінцівок.

За допомогою озономатіка організм оновлюється і приходить в норму, і пропорції тіла відновлюються, максимально наближаючись до ідеальних. У цілому, зміцнюються судини, проводиться лікування і профілактика шкірних захворювань, лікується целюліт та захворювання опорно-рухового апарату.

Покази до гідромасажу

Покази до гідомасажу досить різноманітні, бо процедура застосовується не лише при захворюваннях опорно-рухового апарату, але й у косметології, для корекції фігури, із загальнооздоровчою метою.

Можна виділити основні покази:

 • захворювання хребта та суглобів;
 • м’язово-тонічний синдром;
 • запальні захворювання периферичної нервової системи (радикулопатія, міжреберна невралгія, неврит, защемлення та запалення сідничного нерва)
 • корекція фігури, лікування целюліту;
 • захворювання внутрішніх органів;
 • порушення сну;
 • відновлення тургору та еластичності шкірних покривів;
 • відновлення мікроциркуляції

 

Покази цим переліком не обмежуються, гідромасаж також ефективний при емоційній лабільності, для загального оздоровлення, тощо.

Протипокази до гідромасажу

Гідромасаж протипоказаний при наступних станах:

 • інфекційні захворювання (гостра фаза), які супроводжуються лихоманкою;
 • злоякісні пухлини;
 • інфекційні захворювання шкірних покривів;
 • психічні розлади;
 • гострі порушення кровообігу (інфаркт, інсульт);
 • тромбоз, тромбофлебіт при варикозній хворобі.

 

Гідромасаж є чудовим помічником в процесі реабілітації, який має не лише лікувальний ефект, а й покращує емоційний стан пацієнта. Це ще один із багаточисельних методів, які застосовуються в центрі “Меднеан” для покращення лікувального ефекту.

Звертайтесь в медичний центр “Меднеан” для лікування та загального оздоровлення!