Як відомо, кінезотерапія представляє собою методику лікування рухом, як в активному, так і в пасивному режимі. Кінезотерапія має й інші синоніми: кінезітерапія, кинезіотерапія. В цій статті кінезотерапія буде вживатись саме в такому варіанті.

Кінезотерапія на системі “RedCord” – це сучасний та ефективний метод, з допомогою якого проводиться лікування захворювань хребта, а також лікування суглобів та реабілітація після травм, операцій та перенесеного інсульту. Крім того, цей метод активно застосовується і з профілактичною метою для попередження розвитку захворювань та формування м’язевого корсету. Чим же цей метод такий особливий?

Як і для чого проводиться кінезотерапія на “RedCord”?

Відомо, що біль в спині викликає спазм м’язів в якості захисного механізму, який потім приводить до перенапруження цієї м’язевої групи та виключенню із роботи інших, м’язів антагоністів, особливо глибоких. Це приводить до порушення рухового стереотипу, зміни положення тіла та неможливості виконувати ті чи інші рухи. Хворий сковується у вимушеному положенні для того, щоб максимально знерухомити хвору ділянку.

Така ситуація призводить до погіршення живлення виключених із роботи глибоких м’язів спини, що впливає і на прилягаючі тканини. Наприклад, зменшення тонусу глибоких м’язів спини приводить до погіршення живлення хребців і, відповідно, міжхребцевих дисків, що сприяє прогресуванню остеохондрозу та інших захворювань.

Кінезотерапія з допомогою системи “RedCord”, яка активно застосовується в медичному центрі “Меднеан”, дозволяє усувати м’язовий дисбаланс за рахунок розслаблення одних м’язів та стимуляції інших. Активне пропрацювання патологічної ділянки усуває больовий синдром, посилює кровопостачання, підвищує тонус м’язів, які були виключені із роботи. Це дає можливість відновити руховий стереотип та повернути хворого до нормальної життєдіяльності.

З допомогою функціонального ліжка тіло пацієнта займає певне положення і з допомогою підвісної системи він фіксується в цьому положенні. Після цього функціональне ліжко опускається і хворий опиняється у підвішеному стані. Такий стан часткової невагомості забезпечує розвантаження м’язів та патологічних ділянок і дозволяє виконувати спеціальні вправи без особливих зусиль, навіть при наявності вираженого больового синдрому.

Переваги кінезотерапії на “RedCord”

Кінезотерапія на системі “RedCord” має багато переваг, серед яких особливо слід відмітити наступні:

  • можливість проведення у важкохворих та людей похилого віку, а також у тих, хто переніс інсульт; реабілітація після інсульту починається з нульового рівня навантаження, тобто, проводиться в пасивному режимі руками лікаря-реабілітолога з наступним переходом на більш активний рівень;
  • кінезотерапія у непівневагомому стані дозволяє максимально розвантажити спазмовані м’язи та пропрацювати глибокі;
  • можливість повноцінного виконання вправ без страху появи болю;
  • відновлення рухового стереотипу без болю, чого важко досягнути іншими методами;
  • можливість працювати з любими м’язами та суглобами;
  • можливість застосування не лише для лікування, а й для профілактики та нарощування м’язевої маси.

 

Кінезотерапія з допомогою системи “RedCord” дозволяє ефективно проводити нейром’язову стимуляцію, що дуже важливо для реабілітаційних заходів в цілому та лікування окремих захворювань хребта та суглобів. Досить часто доводиться проводити і пасивну кінезотерапію у вигляді механотерапії, а саме CPM-терапії.

Звертайтесь в медичний центр “Меднеан” для лікування хребта та реабілітації, в тому числі і з допомогою кінезотерапії на системі “RedCord”!