Кісточка на нозі – це досить частий фактор, що викликає обурення у жінок не лише пенсійного віку, але й молодих представниць прекрасної статі. Яка жінка не любить гарно одягатись, взувати гарні туфлі з вузьким носком та високим каблуком, щоб виглядати гарно? Але часто так буває, що випирає кісточка біля основи великого пальця ноги, і цей фактор зводить нанівець всі ці бажання.

З проблемою кісточок на ногах зіштовхуються також і чоловіки, але все-таки частіше вальгусною деформацією стопи страждають жінки. В основному це пов’язано з особливостями взуття та спадковими факторами. Давайте розберемось, від чого виникає кісточка на нозі і як з нею боротись.

Причини появи кісточки на нозі

Причин вальгусної деформації великого пальця і стопи досить багато і найчастіше їх комбінація приводить до розвитку цього захворювання. Крім того, відсутність профілактичних заходів у потенційно схильних людей приводить до раннього виникнення та прогресування деформації стопи.

Основні причини:

  • Спадковість – як вже вказувалось вище, цей фактор потрібно враховувати і, якщо присутня кісточка на нозі у матері, донькам необхідно слідкувати за своєю вагою, вибирати правильне взуття, вести активний спосіб життя.
  • Взуття – саме неправильно підібране взуття, тобто, тісне та незручне з вузьким носком, часте носіння взуття на високих підборах приводить з часом до деформації суглобів стопи. Хочеться завжди іти в ногу з модою, але потрібно враховувати не лише модні тенденції, а також якість матеріалів та пошиття, вибирати лише зручне взуття і намагатись рідше використовувати високі підбори.
  • Ожиріння – надмірна вага негативно впливає не лише на серцево-судинну систему, але й приводить до перевантаження хребта та суглобів нижніх кінцівок, що загрожує раннім розвитком артрозу колінного суглоба, одностороннього або частіше двостороннього коксартрозу, а також зниження склепіння стопи та появі плоскостопості, у тому числі сприяє росту кісточки на нозі.
  • Артрит суглоба великого пальця – запальні процеси любої етіології, в тому числі подагричний артрит, являються факторами, при яких виникає кісточка на нозі.
  • Різноманітні травми стопи – механічні пошкоджуючи фактори часто можуть приводити до деформації стопи внаслідок прямої пошкоджуючої дії або послідуючого тривалого запалення суглобів.
  • Плоскостопість – поперечна чи поздовжня плоскостопість являються сприятливим фактором, на фоні якого може виникати кісточка на нозі, тому своєчасне лікування плоскостопості в дитячому віці, а також профілактичні заходи щодо недопущення її появи значно зменшують вірогідність вальгусної деформації.

Лікування кісточки на нозі

Самим важливим в процесі лікування – не пропустити її появи і, саме важливе, не допустити її прогресування. Одразу після виявлення перших ознак потрібно починати лікування якомога раніше.

Як тільки починають з’являтись перші симптоми, такі як біль, припухання, почервоніння в цій ділянці, або виникає шишка, потрібно одразу звертатись до лікаря. Він і порадить, як проводити лікування самостійно, з допомогою народних методів, або застосовувати більш радикальніші методи.

Зазвичай, при ранніх стадіях захворювання припустиме самолікування вдома з допомогою народних методів. Бажано застосовувати самомасаж стоп, приймати сольові ванночки та застосовувати для лікування кісточки на нозі багато інших народних засобів. Звичайно ж, потрібно усунути всі провокуючі фактори, а саме: змінити вузьке й незручне взуття, по можливості обмежити застосування високих підбор, боротись з надлишковою вагою, виконувати гімнастику.

Медичний центр “Меднеан” в цьому випадку пропонує професійний підхід до лікування цієї проблеми, тобто застосовує потужний арсенал фізіотерапевтичних процедур. Кісточка на нозі піддається корекції не лише з допомогою хірургічних методів. Сучасна фізіотерапія дозволяє усувати не лише запальний процес та больовий синдром, а також і зменшувати патологічні розростання.

Кісточка на нозі піддається корекції з допомогою ударно-хвильової терапії, яка руйнує патологічні відкладення солей кальцію та зменшує екзостози. Тобто, вона зменшує саму шишку, покращує мікроциркуляцію, чудово знеболює та відновлює рухливість в суглобі.

Також для усунення бурситу, який виникає при наявності кісточки на нозі, хорошим засобом виступає ультразвукова терапія. Зменшення набряку та знеболення, тобто усунення запального процесу як такого, а також покращення кровопостачання та мікроциркуляції безперечно покращить стан та допоможе одужати.

Обов’язково застосовується лазеротерапія, яка в сучасних умовах має набагато більше можливостей і володіє більшою ефективністю. Це пряма біостимуляція тканин на клітинному рівні для посилення відновних процесів, усунення симптомів запалення та покращення самопочуття.

Як позбутися від кісточки на нозі повністю?

Звичайно ж фізіотерапія та народні засоби також на початкових стадіях чудово справляються зі своїм завданням, але в запущених випадках, при вираженій деформації стопи ці методи не зможуть вплинути на естетичний момент. Симптоматику можна забрати та покращити самопочуття, але саму деформацію забрати повністю неможливо.

В таких випадках вдаються до хірургічних методів, які дозволяють висікати патологічні розростання, фіксувати кістки спеціальними шпицями чи пластинами для відновлення нормального співвідношення кісток. Але варто згадати, що це досить трудомісткий процес, який потребує тривалої реабілітації після застосування і не завжди приводить до бажаних результатів.

Тому краще проводити профілактичні заходи, а якщо ж кісточка на нозі появилась, потрібно невідкладно її лікувати всіма доступними засобами, але, в першу чергу, застосовувати консервативні методи лікування.