Грижа хребта є досить серйозним захворюванням, яке стає все більш поширеним останнім часом. З цим пов’язаний і певний ажіотаж з приводу методів лікування грижі хребта та їх ефективності.

Виникає запитання: як лікувати грижу хребта? На просторах інтернету особливо активно обговорюється питання про те, як проводиться лікування грижі хребта лазером і чи варто воно уваги. Розберемось в цьому питанні.

Варто сказати, що існує певна плутанина у питанні лікування грижі хребта лазером. Пов’язано це з тим, що існує два різновиди цього методу. Один являє собою малоінвазивний хірургічний метод, який в свою чергу ділиться на два різновиди, а інший являє собою фізіотерапевтичний метод лікування. Варто детальніше розібратися в кожному із них.

 

Лікування грижі хребта фізіотерапевтичним лазером

Лікування міжхребцевої грижі хребта лазером, який відноситься до методів фізіотерапії, проводиться в медичному центрі “Меднеан” з метою посилення регенерації, особливо для стимуляції заживлення фіброзного кільця міжхребцевого диску і регенерації хряща. Також під впливом лазерного променя зменшується набряк нервових корінців, що зменшує їх компресію і, відповідно, знеболює, а також стимулює нервову провідність і відновлює функції нервових корінців.

Лікування грижі хребта лазером у цьому випадку передбачає застосування фізіотерапевтичного обладнання, яке генерує лазерний промінь з різними властивостями. Лікування проводиться через шкірні покриви, не руйнуючи їх цілісності.

Лікування грижі хребта лазером проводиться з допомогою як низькоінтенсивного лазерного випромінювання, так і лазера високої потужності для більш глибокого проникнення. Наприклад, HILT-терапія володіє потужністю на порядок більшою, ніж генерують звичайні лазерні установки з низькоінтенсивним лазерним випромінюванням. Це дозволяє впливати на більшу глибину для більшої ефективності, тим більше з урахуванням тілобудови пацієнта та товщини його підшкірно-жирової клітковини.

Також існують і більш удосконалені системи. Лазерна терапія MLS являється новим поколінням фізіотерапевтичного обладнання, в якому передбачене лазерне випромінювання на двох довжинах хвиль одночасно з можливістю коригувати параметри терапії. Це забезпечує одночасне знеболення і стимуляцію тканин протягом значно меншого проміжку часу. Лікування грижі хребта MLS лазером підвищує ефективність такого лікування.

Варто сказати, що лікування грижі хребта лазером має дещо віддалений ефект, так як процеси регенерації потребують певного часу.

Лікування грижі лазером має високу ефективність, але при комплексному підході з використанням інших методів, наприклад, мануальної терапії, витягування хребта та інших методів.

Сам по собі лазер не забезпечить повного виліковування, бо він не забезпечує втягування грижового вип’ячування і, відповідно, призведе лише до тимчасового полегшення. Лише комплексний підхід, який застосовується в медичному центрі “Меднеан”, приведе до одужання.

Лікування грижі мікрохірургічним лазером

Лікування грижі хребта з допомогою цього методу передбачає застосування лазерного променя для висушування грижі. Це так звана лазерна вапоризація. Лікування грижі лазером такого типу являє собою мікрохірургічну малоінвазивну методику, при якій з допомогою спеціально голки в ділянку грижі вводиться лазерний випромінювач. Під впливом лазера високої потужності грижа розігрівається, що приводить до її висушування і зменшення розміру. При цьому тиск на нервові корінці послаблюється, що усуває больові відчуття.

Це малотравматична мікрохірургічна операція, яка проводиться під місцевим знеболенням і добре переноситься пацієнтом. Вона є хорошою альтернативою хірургічному втручанню. Але варто сказати, що цей метод не убезпечить від виникнення рецидиву грижі, а також, враховуючи той факт, що частина міжхребцевого диску висушується і його висота не відновлюється, вірогідність компресії нервових корінців у майбутньому досить велика.

Також ця методика неефективна у випадках, коли присутні дистрофічні процеси в самому диску, що робить неможливим його висушування через втрату рідини. Також вона не робиться, якщо грижа хребта секвестрована.

Іншим різновидом цієї методики є так звана лазерна реконструкція диску, при якій також за допомогою світловода, введеного у патологічну ділянку з допомогою голки, проводиться лазерне опромінення диску, але з використанням лазеру низької потужності. Це призводить до посилення регенерації хрящової тканини без його висушування. Лазерна реконструкція проводиться зазвичай в початковій стадії захворювання.

Так або інакше, вибір методу лікування грижі хребта залежить від її розмірів, наявності або відсутності фрагментації, супутньої патології і індивідуальних особливостей хворого. Але завжди варто починати з консервативного лікування і лише при відсутності ефекту застосовувати мікрохірургічний або хірургічний методи.

Також варто уточнити, що індивідуальний і комплексний підхід з послідуючою профілактичною роботою над собою у вигляді лікувальної гімнастики, спеціальних вправ для укріплення м’язів і правильного виконання навантажень забезпечать ефективний і тривалий результат.

Медичний центр “Меднеан” пропонує свою схему безопераційного та немедикаментозного лікування! Не затягуйте, час працює проти вас! Звертайтесь до нас на консультацію!