Лікування суглобів є складним процесом, який потребує терпіння з боку пацієнта, а також професіоналізму лікаря. Адже дегенеративні процеси хрящової тканини, що відбуваються в суглобах при артрозі, потребують тривалого і комплексного підходу. Лікування захворювань суглобів проводяться різними методами, однак їх вибір залежить від багатьох факторів, зокрема, ефективності та безпечності. Розберемось детальніше в методах та підходах.

Медикаментозні методи такі, як румалон (органотропний препарат – екстракт хряща телят) та інші хондропротектори, практично не дієві. Величезні ряди протизапальних препаратів при лікуванні артриту суглобів – “вирок на все життя”. І саме тоді приходить на допомогу суглобам фізіотерапія, яка перевищує медикаментозні показники. Саме фізіотерапія і не тільки вона, ефективно застосовується в медичному центрі “Меднеан”.

Чому лікувати суглоби медикаментами недоцільно?

Лікування захворювань суглобів з допомогою фізіотерапевтичних методів має багато переваг. Особливо слід відмітити той факт, що фізіотерапія не має побічних впливів, які характерні для медикаментозної терапії. Це має велике значення, коли присутня супутня патологія у пацієнтів із захворюваннями суглобів. Наприклад, наявність гастриту чи виразкової хвороби шлунку унеможливлює застосування нестероїдних протизапальних препаратів в процесі лікування артриту чи інших запальних захворювань суглобів. Фізіотерапія в таких випадках являється методом вибору для попередження можливих ускладнень.

Що ж стосується хондроротекторів, якими дуже часто лікують суглоби, то слід сказати, що їх ефективність досить сумнівна. Адже проникнення їх всередину суглоба утруднене за рахунок кальцинації термінальної пластинки (коли мова йде про артроз), через яку відбувається живлення хрящової тканини. Звичайно, можна вводити хондропротектори прямо в суглоб з допомогою ін’єкцій, однак додаткове травмування суглобової капсули та суглобових поверхонь приведе до погіршення стану.

Основні недоліки медикаментозного лікування:

  • велика кількість побічних ефектів та важких ускладнень;
  • вплив лише на симптоми, а не на причину;
  • після відміни препаратів симптоми відновлюються;
  • якість препаратів в наш час досить сумнівна;

 

Виходячи з цього, такі методи лікування захворювань суглобів, як лазерна терапія для посилення регенерації та росту хряща, а також ударно-хвильова терапія для руйнування патологічних відкладень солей кальцію та відновлення кровопостачання і руху в суглобах, мають набагато більшу ефективність та впливають на основну патогенетичну ланку. Адже основою артрозу є саме пошкодження суглобового хряща з витікаючими звідси наслідками.

І навіть при наявності артрозу третього чи четвертого ступеню, коли хворому пропонується операція по заміні суглобу, фізіотерапія є методом вибору і альтернативою хірургічному втручанню. Адже операція по заміні суглобу – це досить дороге задоволення, а також існує багато протипоказів до її проведення. Окрім того, операція потребує певного реабілітаційного періоду та не завжди гарантує повноцінне функціонування заміненого суглобу. Кожен сам для себе вирішує – ковтати кожен день таблетки, йти на операцію, чи лікуватись по-сучасному.

Як лікують суглоби в центрі “Меднеан”?

Лікування захворювань суглобів в медичному центрі “Меднеан” полягає в комплексному та індивідуальному підході. Використовуються додаткові методи обстеження для уточнення діагнозу, а саме: ультразвукова діагностика суглобів, термографія, при необхідності пацієнт направляється на інші обстеження. Після консультації призначається схема лікування в залежності від стадії хвороби та стану пацієнта.

Високою ефективністю в лікуванні хвороб суглобів володіє ударно-хвильова терапія, яка дозволяє відновити рух, зняти больовий синдром, покращити трофіку тканин і, найважливіше, розбивати патологічні відкладення солей кальцію. Ніхто не говорить про повернення молодості, але, по суті, це ремоделювання (оновлення) суглобових поверхонь.

Також для відновлення внутрішньосуглобового хряща та знеболення проводиться лазеротерапія суглобів. Це потужний біостимулятор, який здатний творити дива. Впливаючи на клітини шляхом збудження всіх процесів обміну в них, лазерний промінь приводить до прямого посилення регенерації тканин. В медичному центрі застосовуються різні лазерні установки. Це і низькоінтенсивний лазер і MLS терапія, а також і більш потужніший HILT-лазер. Він має більшу глибину проникнення, що дозволяє впливати глибоко в суглобову щілину. Суглобовий біль любого походження ефективно знімається цим методом.

Ультразвукова терапія суглобів є незамінним помічником при артрозах з вираженими набряками, при артриті та бурситі, в тому числі і при ревматоїдному артриті. Ультразвукова хвиля змінює фізичний стан внутрішньосуглобової рідини, тобто, із більш в’язкого стану вона переходить в рідкіший, що сприяє її всмоктуванню та зменшенню набряку. Крім того, вона покращує проникну здатність синовіальної оболонки, що прискорює резорбцію внутрішньосуглобового випоту.

Помітне покращення відзначається при застосуванні на суглоби екстремальних температур, наприклад, локальної кріотерапії. Різке зниження температури приводить до раптового спазму судин та послідуючого їх компенсаторного розширення і посилення кровопостачання цієї ділянки. Також важливим є той факт, що кріотерапія є сильним стимулятором, який приводить організм до стану міні-стресу і посилює всі біологічні процеси. Це і протизапальний ефект і імуномодуляція, а також знеболення.

Безперечний лікувальний вплив на суглоби має мануальна терапія, яка у більшості випадків являється методом вибору та впливає безпосередньо на причину хвороби. Застосовуються і інші види лікування: вигрівання, магнітотерапія суглобів в постійному та імпульсному режимах, електротерапія, інфрачервона сауна, гідромасаж, озонові ванни та інші. Це ті методи, якими ми досягаємо чудового результату. Процедури призначаються не всі одразу, а чергуються і комбінуються. Вибір методів лікування залежить від стадії захворювання.

Окремо слід відмітити метод механотерапії для відновлення рухливості та підтримки функціонального стану суглобу, покращення живлення суглобового хряща та профілактики різних ускладнень, в тому числі контрактури суглоба. Також для лікування застосовується активна кінезотерапія.

Після процедур пацієнтам рекомендується дозоване навантаження, та профілактичні курси в періоди весняно-осінніх загострень.

Особливу увагу слід приділити гімнастиці. Лікувальна гімнастика – один із багатьох способів профілактики та лікування захворювань суглобів. Вона має свої особливості: по-перше, вона повинна проводитись без сильного навантаження на суглоби (ідеально – сидячи, лежачи, чи в басейні), по-друге – при цьому не повинно виникати ніяких больових відчуттів чи дискомфорту у суглобах. Мова йде про самостійні заняття хворим вдома. Однак в медичному центрі “Меднеан” застосовується кінезотерапія, тобто теж гімнастика, однак проводиться на спеціальному тренажері, під контролем і з допомогою лікаря.

Медичний центр “Меднеан” пропонує вам сучасне, безпечне та ефективне лікування захворювань суглобів.

Звертайтесь до нас на консультацію!