Якщо ви потрапили на цю сторінку, значить вас цікавить інформація, як лікувати хребет, та які методи є найбільш ефективними та безпечними.

Адже для лікування захворювань хребта застосовуються різноманітні методи і підходи, однак пересічній людині розібратись в них зовсім не просто.

Тому ця стаття допоможе зорієнтуватись у виборі методів, які підходять саме вам.

Лікувати хвороби хребта можна по-різному, але, знову ж таки, найважливішими критеріями являються безпечність та висока ефективність. На жаль старі схеми терапії не завжди відповідають цим критеріям, що погано впливає на прогноз.

Пропоную детальніше розібратись в методах терапії, які застосовуються в традиційній медицині, а також дізнатись про важливі принципи лікування, що застосовуються в медичному центрі “Меднеан”.

Як лікують хребет традиційними методами

Як показує досвід, практично кожна людина працездатного чи похилого віку в той чи інший момент свого життя відчуває біль в спині, який вказує на те, що з хребтом виникли якісь проблеми.

Відповідно, людина шукає спеціаліста, який запропонує ефективне лікування. Тобто, людина звертається в державну клініку до травматолога чи невропатолога, які призначають медикаментозні схеми, які затверджені Міністерством охорони здоров’я.

Отже, призначаються знеболюючі та протизапальні засоби у вигляді нестероїдних та гормональних засобів, міорелаксантів, тощо. Вони призначаються у вигляді різних мазей, таблеток чи ін’єкцій і повинні зменшувати запальний процес, знеболювати, знімати спазми м’язів.

Мова в даному випадку йде лише про усунення симптомів, тобто таке лікування захворювань хребта не передбачає усунення самої причини болю. З цим можна не погодитись і стверджувати, що багатьом стає легше після такої терапії. Так, звичайно, стає легше, але це лише на короткий період до певної провокації.

В інших випадках, коли біль виникає внаслідок зміщення хребців, при наявності міжхребцевої грижі чи протрузії, грижі Шморля, також при наяності кіфозу та сколіозу, таке лікування часто взагалі не усуває симптоматику.

Адже, якщо не усунути фактори подразнення чи защемлення нервових корінців, які виникають при перелічених захворюваннях (тобто, якщо не усунути причину), ефекту від терапії не буде взагалі.

Що ж стосується лікування остеохондрозу хребта, тут теж є певні невідповідності. Адже остеохондроз є фізіологічним процесом старіння, який вилікувати неможливо.

Немає ніяких препаратів чи лікувальних методів, які могли б вилікувати остеохондроз повністю. Тому не слід вірити масажистам чи іншим спеціалістам, які будуть стверджувати, що вилікують його.

Однак цю хворобу можна зробити неактивною і зупинити прогресування дегенеративних змін в міжхребцевих дисках, а також поборотися з ускладненнями, які її супроводжують. Тут можна детальніше ознайомитись із принципами лікування остеохондрозу хребта.

Слід окремо сказати і про лікування грижі хребта. В такому випадку частіш за все пропонуються хірургічні методи, з допомогою яких, виходячи з логіки, можна повністю видалити грижу і цим самим забрати причину болю.

Є багато їх різновидів і всі вони направлені або на висічення грижового вип’ячування, або його висушування чи кристалізацію диску.

Однак і в цьому випадку операція не забезпечить покращення живлення диска для відновлення його пружності та еластичності, тому грижа через короткий проміжок часу виникне знову, в цьому ж сегменті або в сусідніх. Тоді виникає питання: чи взагалі оперувати грижу хребта, чи ні?

Потрібно додати, що для проведення операції є певні покази, при яких оперувати потрібно обов’язково, бо іншими методами не допоможеш. Але у всіх інших випадках потрібно застосовувати альтернативні методи терапії і пам’ятати, що операція не є найкращим методом і має певні ускладнення.

 

Принципи лікування в медичному центрі “Меднеан”

А тепер пропоную звернути увагу на принципи і підходи, що використовуються в медичному центрі “Меднеан”, який приймає пацієнтів у місті Чернівці.

Методи лікування захворювань хребта доказали свою ефективність за період понад 14 років роботи медичного центру, про що свідчать і відгуки пацієнтів. Методи постійно вдосконалюються та доповнюються.

Отже, розглянемо основні принципи ефективності лікувального процесу.

1 принцип – лікування причини, а не симптому

Виходячи з логіки, лікування хребта буде ефективним лише в тому випадку, коли буде усунена сама причина болю. Якщо ж лікувати лише симптом і не приділяти увагу основному захворюванню, ефективність такої терапії буде досить сумнівна.

Це дуже важливий принцип, від дотримання якого буде залежати і ефективність самого лікування і прогноз на майбутнє. Як він реалізується в умовах медичного центру “Меднеан”?

Уявімо собі ситуацію, коли у пацієнта виникло зміщення хребців, що приводить до здавлювання нервових корінців і появи болю. Якщо просто знеболювати медикаментами і не працювати із самим хребтом, біль повернеться після припинення прийому ліків. Кажучи по-простому, таблетка чи ін’єкція не поставлять хребець на місце.

В центрі “Меднеан” для усунення зміщення використовується мануальна терапія, яка є основою лікування і впливає безпосередньо на причину: знімає функціональні блоки і зміщення хребців, приводить до звільнення корінців від компресії. Тому це лікування причини, яке автоматично усуває і симптом.

Також мануальна терапія застосовується і в комплексному лікуванні міжхребцевої грижі та інших захворювань хребта разом з витяжкою, ударно-хвильовою терапією, лазерною терапією, тощо.

Всі маніпуляції направлені на втягування грижі, декомпресії корінців та посилення процесів живлення та регенерації хрящової тканини. Тобто не лише усунення грижі, а й створення умов для попередження повторного вип’ячування за рахунок відновлення живлення диску.

2 принцип – правильний вибір методів терапії

Сучасне бачення тієї чи іншої проблеми з хребтом забезпечує правильний підхід до вибору методів терапії. Цим зменшується потенційна побічна дія методів лікування хребта та покращується ефективність.

 

Наприклад, після того, як усунута компресія корінців, тобто основна причина, можна впливати безпосередньо на симптоми захворювання. Для цього можна вже використовувати і медикаменти, однак не потрібно забувати про їхні побічні ефекти.

Щоб уникнути побічної дії медикаментів та мобілізувати власні сили організму до відновлення, в медичному центрі “Меднеан” застосовується фізіотерапія. Тобто, від вибору між медикаментозними та фізіотерапевтичними методами буде залежати безпека пацієнта.

Серед фізіотерапевтичних процедур особливо слід відмітити наступні:

 

Також застосовується ручний масаж спини, гідромасаж та озонові ванни, підводна та суха витяжки, тощо. Ще однією особливістю є використання в процесі реабілітації хребта кінезотерапії, що дослівно означає “лікування рухом”.

Нормальний тонус спинних м’язів, особливо глибоких, забезпечує фіксацію та захист хребетного стовпа від перевантажень, а також нормалізує кровопостачання його структур.

Такий комплексний підхід до проблеми захворювань хребта та лікування спини забезпечує нормалізацію рухливості, загального самопочуття і повертає пацієнтів до повноцінного життя.

3 принцип – індивідуальний підхід до пацієнта

В лікувальному процесі застосовується принцип індивідуального підходу до кожного пацієнта з урахуванням його стану, наявністю супутніх захворювань та протипоказань. Потрібно пам’ятати вислів “лікувати хворого, а не хворобу”, тобто враховувати його індивідуальні особливості, психологічний стан, тощо.

4 принцип – чуйне та доброзичливе ставлення персоналу

Гарне відношення персоналу до пацієнтів є чи не найважливішим фактором, що сприяє процесу одужання. Адже коли людина відчуває себе у безпеці, відчуває до себе хороше ставлення, це викликає довіру та налаштування на позитивний результат.

5 принцип – застосування сучасного обладнання

Медицина в наш час постійно розвивається, вдосконалюється фізіотерапевтичне обладнання, постійно виникають нові прогресивні методи, реалізовані на сучасному медичному обладнанні.

Тому центр “Меднеан” намагається йти в ногу з сучасністю та впроваджувати новітнє обладнання для покращення ефективності.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і має на меті ознайомити вас з методами та підходами, однак де саме лікувати хребет – обирати вам. Головне пам’ятати, що безпека та ефективність терапії прямо залежать від застосовуваних методів.