Основні тези концепції Маллігана. Мобілізація суглобів. Суглобова корекція по Малліганом – це не просто ще одні техніки мануальної терапії, скоріше це принципово новий підхід, якісно вищий етап розвитку мануальної медицини.

Основним принципом методики є поняття “мобілізація з використанням руху”, коли в момент “підтримує” дії терапевта, пацієнт робить рух, яке раніше викликало біль, після чого настає її значне полегшення. Техніки мануальної терапії по Малліганом – це ефективний інструмент для фахівців, що працюють в сфері лікування та реабілітації опорно-рухового апарату. Можна виділити кілька причин, за якими варто освоїти цей метод:

1. Результативність. Якщо методика показана до застосування, то в переважній більшості випадків, позитивний ефект – значно полегшення болю – виникає практично відразу після виконання прийому.

2. Безпека. Оскільки всі рухи виконуються пацієнтом повільно і плавно, то відсутній ризик нанести травму.

3. Ясність і доступність. Техніки можуть освоїти фахівці з будь-яким рівнем підготовки.

4. Самодостатність. Принципи, що лежать в основі концепції, дозволяють застосовувати корекцію по Малліганом як єдиний спосіб лікування, або в поєднанні з іншими техніками і методами.

5. Доступність для пацієнта. Метод як правило правильно розуміється і виконується пацієнтами. Також можна дати пацієнтам вправи для повторення вдома. Це дозволяє істотно пролонгувати лікувальний ефект. Невід’ємною частиною концепції Маллігана є мобілізація з використанням ременя. Він використовується як пристосування, що дозволяє зняти навантаження і прикласти адекватне зусилля з мінімальними енерговитратами терапевта. При роботі з пацієнтом ремінь може відігравати різну роль: стабілізація пацієнта в обраному положенні, тракція, мобілізація суглоба.