Механічний масаж являє собою метод механічного і рефлекторного впливу на хребет людини шляхом роликового тиску і ковзання, а також прогрівання інфрачервоними променями. Це досягається спеціальними масажними механічними ліжками, яких є достатньо велика різноманітність.

В медичному центрі “Меднеан” механічний масаж проводиться з допомогою ліжка “Nuga Best”. Вони дозволяють підготувати тіло пацієнта для послідуючої мануальної терапії шляхом розробки сегментів хребта роликами, їх прогрівання і витягування (особливо поперекового відділу хребта). Це дає можливість зняти дрібні функціональні блоки в сегментах хребта, зняти м’язові спазми і запальний процес і цим самим підготувати тіло до процедури мануальної терапії, щоб зробити її менш травматичною.

Узагальнюючи, потрібно відмітити, що ліжка для механічного масажу являються хорошими помічниками в реабілітації хребта, але обов’язково контролюються лікарем, який по певним показам призначає цю процедуру. При наявності протипоказів до механічного масажу, пацієнту проводиться ручний масаж спини, який виконується кваліфікованим масажистом. Крім того, масаж в нашому медичному центрі може здійснюватися і через водне середовище (гідромасаж).

Механізм впливу механічного масажу

Велика кількість рецепторів шкіри, м’язів і хребта стимулюються механічним і тепловим подразниками, звідки здійснюється передача імпульсів в центральну нервову систему. В залежності віж режимів механічного масажу потік імпульсів може стимулювати і підвищувати тонус центральної нервової системи. На неї може також здійснюватись релаксуючий вплив, що в свою чергу здійснює позитивний регулюючий вплив на діяльність всіх фізіологічних систем організму. Крім того стимулюється кровообіг в паравертебральних ділянках, знімаються м’язові спазми.

Ліжко для механічного масажу дозволяє змінювати температурний режим. Це важливо при наявності протипоказів до вигрівання. Також є додатковий аплікатор для вигрівання суглобів, коли присутній біль в коліні, а також міостимулятор, який ефективно використовується для лікування целюліту (корекція фігури).

Багато хто відносить до різновидностей масажу методику, яка називається мануальна терапія, але це окрема лікувальна практика.