Для тих, хто стикався з такою проблемою, ситуація більш менш зрозуміла. При зверненні до травматолога чи невропатолога з приводу скарг на біль у попереку, проводиться відповідна діагностика та, якщо виявляють грижу хребта, призначають медикаментозне лікування або направляють на консультацію до нейрохірурга. Він вже і вирішує, оперувати грижу хребта чи ні.

Навіть якщо проводиться медикаментозне лікування з допомогою нестероїдних протизапальних препаратів та знеболюючих, а також іноді і з допомогою хондропротекторів, все рівно лікарі потім направляють до хірурга. Адже таке лікування є лише симптоматичним і не впливає на зменшення чи виліковування самої грижі, а часто навіть і не усуває больовий синдром. Що ж виходить, іншого виходу немає і потрібно лише оперувати грижу?

Оперувати грижу чи є альтернатива?

Поспішати оперувати ніколи не потрібно, провести хірургічне втручання можна в любий час. Потрібно завжди пам’ятати золоте правило: лікування міжхребцевої грижі потрібно завжди починати любими доступними консервативними методами і лише після того, як бажаного ефекту не наступає, потрібно віддавати перевагу операції.

Але оперувати грижу, не означає повністю її вилікувати, вона не є стовідсотковою гарантією виліковування грижі, крім того, в окремих випадках, вона провокує утворення грижі вище або нижче прооперованої. Крім того, операція може супроводжуватися серйозними ускладненнями. Оперувати грижу – це не самий кращий метод, але при певних показаннях та при неефективності інших методів, другого виходу немає.

Як лікувати грижу хребта? Яка є альтернатива операції та медикаментозному лікуванню? Для цього потрібно згадати про старі та давно відомі методи, які останнім часом дуже сильно розвиваються, удосконалюються і з’являються все більш нові та ефективніші методи. Мова йде про фізіотерапію.

Фізіотерапевтичні процедури дуже різноманітні і мають множинні ефекти, але найбільш цінною в процесі лікування цього захворювання є лазеротерапія. Біостимулюючий вплив лазера давно відомий, але сучасні лазерні прилади більш потужні та мають багато переваг. Вони дозволяють підбирати параметри терапії в залежності від віку та тілобудови пацієнта, а також від особливостей перебігу захворювання. Це забезпечує індивідуальний підхід до кожного хворого.

Лазерна терапія дозволяє усувати запальний процес з нервових корінців та знеболювати, але найбільша перевага – це властивість стимулювати регенерацію тканин. Особливо це стосується регенерації хрящової тканини і властивості прискорювати за живлення в ділянці розривів фіброзного кільця.

Не варто забувати і про витяжку хребта, яка при правильному дозованому застосуванні значно прискорює процес лікування та сприяє регресії грижі.

Давно відомим і ефективним методом, з допомогою якого можна лікувати грижу, є мануальна терапія. Правильне її застосування усуває зміщення хребців та блоки в міжхребцевих суглобах, усуває компресію нервових корінців, що є основною причиною болю, а також позитивно впливає на зменшення грижового вип’ячування та його регресію.

Тому, коли виникає питання, оперувати грижу чи ні, не потрібно забувати про те, що існують більш безпечніші і більш ефективніші методи. Правильно підібраний комплекс лікувальних заходів та індивідуальний підхід до пацієнта показують чудові терапевтичні результати та позбавляють необхідності оперувати грижу.