Остеохондроз грудного відділу хребта являє собою стан, який характеризується порушенням живлення хрящової тканини міжхребцевого диску, що приводить до дегенеративних його змін та розвитку дистрофії. Тобто, диск починає втрачати вологу, що зменшує його тургор та еластичність, а також відбувається руйнування хрящової тканини.

Остеохондроз грудного відділу, як і шийний остеохондроз, є тим невідворотнім процесом, який охоплює весь організм – це старіння. Але поява остеохондрозу не в літньому віці, а в середньому і навіть юному, спричиняє дуже багато неприємностей, тому заставляє шукати причини, що його викликають, а також ефективні методи лікування.

Серед основних причин, які викликають грудний остеохондроз, найбільш значущими є фізичні навантаження, особливо перевантаження, також постійне статичне напруження, яке пов’язане з певним видом роботи. Сприяють появі остеохондрозу “лінивий” спосіб життя, погані звички, ожиріння. Також сприяючими факторами виступають генетичні аномалії, атеросклероз, патологія обміну речовин та інше.

Не варто забувати і про якість матрасу та подушки, адже практично половину життя ми проводимо у вісні і при цьому хребет повинен відпочивати, а не перенапружуватись. Неповноцінний відпочинок під час сну є фактром ризику, що провокує поперековий остеохондроз, шийний та грудний.

Простіше кажучи, якщо людина надто сильно перевантажує хребет, особливо це стосується періоду інтенсивного його росту, або навпаки, мало рухається, не виконує ранкову гімнастику та веде нездоровий спосіб життя, це сприяє більш ранньому розвитку захворювання.

Симптоми

Грудний остеохондроз може довго себе не проявляти, іноді може виникати скутість, хрустіння при розгинанні, незначний ниючий біль в спині між лопатками. Але певна провокація може призвести до загострення, яке пов’язане з ускладненнями остеохондрозу. Можуть виникати грижі Шморля, при яких диск ще більше просідає через вип’ячування в тіло хребця, що викликає компресію та запалення нервових корінців (грудна радикулопатія).

Часто при різких поворотах, скручуванні чи сильних навантаженнях виникає зміщення хребців, при якому може відбутись повне защемлення нервового корінця. Міжреберна невралгія, яка при цьому виникає, супроводжується болем по ходу всього міжреберного нерва на передню грудну стінку, а також герпетичними висипаннями.

Гостре зміщення хребців є основною причиною, при якій виникає різкий, гострий біль в хребті. Остеохондроз сам по собі не викликає різкого болю, але є основою для появи ускладнень та гострих станів.

Часто остеохондроз викликає ниючий біль в спині зліва, що частіше сприймається як як симптом захворювань серця. В такому випадку електрокардіографія є методом, що дозвляє підтвердити чи виключити патологію серця. Це обстеження має завжди застосовуватись в тому випадку, коли болить спина.

Нерідко наслідком остеохондрозу є посилення кіфозу, порушення постави та розвитку сколіозу.

Лікування грудного остеохондрозу

Лікування остеохондрозу починається після якісного обстеження для з’ясування стану сегментів хребта, наявності ускладнень, а також для виключення патології з боку внутрішніх органів, особливо серця. З цією метою використовується рентгенографія, при необхідності комп’ютерна томографія чи МРТ, а також електрокардіографія.

Лікування остеохондрозу в медичному центрі “Меднеан” переслідує за мету не лише усунути больовий синдром, але в першу чергу вилікувати основну його причину, тобто, усунути зміщення та функціональні блоки, звільнити нервові корінці, посилити кровопостачання та регенерацію тканин. Це також дозволяє призупинити прогресування остеохондрозу. Для цього застосовуються сучасні методики, ефективність яких перевірена в клінічних умовах.

Особливо слід відмітити метод, що має назву кінезітерапія, який застосовується в процесі реабілітації спинальних хворих, тих, що перенесли інсульт, а також активно застосовується в якості профілактичного засобу. Кінезотерапія на системі Редкорд дозволяє задіяти в роботу одні м’язи та виключити інші. Це дає можливість пропрацювати патологічну ділянку більш безпечно та ефективно.

Не варто забувати про профілактичні заходи: дозовані фізичні навантаження з ранковою гімнастикою та активним способом життя не лише підтримує м’язи в тонусі, а й сприяє нормальному кровопостачанню структур хребетного стовпа та опосередковано в міжхребцевих дисках. Профілактика завжди краща за лікування.

Читайте також: