Плечелопатковий периартрит – достатньо поширене захворювання опорно-рухового апарату в наш час. Приблизно четверта частина пацієнтів, які звертаються за допомогою до фахівців, скаржаться на симптоми плечелопаткового периартриту, одним із перших проявів якого виступає біль в плечі. Розберемось детальніше в цій патології.

Плечелопатковий периартрит – захворювання, яке характеризується запаленням м’яких тканин навколо плечового суглобу з розвитком набряку, порушенням руху і вираженим больовим синдромом. Запальний процес охоплює не лише суглобову капсулу, але й зв’язки і сухожилки, які прикріплюються до суглобових виступів, а також прилеглий м’язовий масив.

Причиною захворювання частіш за все виступають хвороби хребта, а саме патологія сегментарного апарату шийного відділу хребта з подразненням нервових корінців спинного мозку та симпатичних вузлів, що викликає болі в шиї, а також біль спини між лопатками. Тому лікування захворювань хребта при периартриті має першочергове значення.

Симптоми плечелопаткового периартриту

Периартрит виникає зазвичай гостро, тому симптоми з’являються одразу і достатньо виражені. Серед основних симптомів слід виділити наступні:

  • виражений больовий синдром, який більше турбує вночі, а також при рухах в плечовому суглобі;
  • обмеження руху в суглобі або повна його відсутність, за рахунок того, що хворий щадить руку;
  • м’язова атрофія (в більш пізніших стадіях);
  • порушення чутливості, оніміння пальців;
  • симптоми емоційного виснаження.

 

В тих випадках, коли не проводиться лікування, симптоми м’язової атрофії стають більш вираженими, а також обмежуються не лише активні рухи, а й пасивні. Відбувається це за рахунок того, що в м’яких тканинах починають відкладатися солі кальцію, які зменшують еластичність. Тобто, плече лопатковий периартрит ускладнюється периартрозом.

Лікування плечелопаткового периартриту

Лікування плечелопаткового периартриту повинно починатися якомога раніше, що буде мати благоприємний прогноз. Необхідність раннього звернення і лікування обумовлена недопущенням розвитку можливих ускладнень. Лікування периартриту потребує певних зусиль: як професіоналізму з боку лікаря, так і терпіння з боку пацієнта, а також дотримання всіх призначень та рекомендацій.

В медичному центрі “Меднеан” лікування проводиться з допомогою різного роду фізіотерапевтичних процедур на сучасному обладнанні, а також з допомогою мануальної терапії. Фізіотерапія дозволяє уникнути прийому медикаментів та чудово справлятися із симптомами захворювання, а мануальна терапія є засобом впливу безпосередньо на причину захворювання. Тобто, вона застосовується для лікування хвороб хребта, які є частою причиною розвитку плечелопаточного периартриту, та розробки безпосередньо плечового суглобу.

Для зняття запального процесу, набряку тканин та знеболення використовується ультразвукова терапія. Вона чудово усуває симптоми, а також приводить до розслаблення м’язів. Додатково для зняття м’язевого спазму або, навпаки, для стимуляції м’язів (при розвитку атрофії) використовується електротерапія, яка передбачає використання або розслаблюючих, або стимулюючих струмів.

Використовується також магнітотерапія, яка значно полегшує стан пацієнта за рахунок заспокійливої дії, зменшує запальний процес, а також покращує кровопостачання тканин. Для стимуляції біологічних процесів в тканинах та посилення їх регенерації використовується лазеротерапія. В медичному центрі “Меднеан” вона проводиться з допомогою низькоінтенсивного лазеру, комбінованого впливу з допомогою MLS-терапії, а також з допомогою лазеру високої потужності, що носить назву HILT-терапія. Вона досить потужно посилює метаболізм клітин, прискорює процеси заживлення та відновлення.

Ударно-хвильова терапія активно застосовується для покращення рухливості в суглобі, зменшення больових відчуттів та усунення м’язових трігерних точок. Вона дозволяє руйнувати відкладення солей кальцію по краям суглобових поверхонь, в суглобовій капсулі та місцях прикріплення сухожиль до кісткових виступів, що пом’якшує зв’язковий апарат, відновлює рух та попереджує розвиток периартрозу. Це потужна методика лікування захворювань суглобів, в тому числі і плечелопаткового периартриту.

Як вже згадувалось вище, мануальна терапія дозволяє провести розробку суглобу, зняти функціональні блоки і відновити рух. Вона проводиться в щадному режимі в гострій стадії і активно застосовується в реабілітаційний період. Застосовується також ручний масаж спини з акцентом на шийний відділ хребта, ділянку лопатки та плечового суглобу.

Плечелопатковий периартрит легко піддається лікуванню при ранньому зверненні за допомогою, а також правильному й комплексному підході. Звертайтесь в медичний центр “Меднеан” для повноцінного та ефективного лікування!