Радикулопатія (корінцевий синдром) – це патологічний стан нервового корінця спинного мозку, який винкає при його компресії чи подразненні на рівні виходу із міжхребцевого отвору, або в іншому місці на протязі його анатомічного положення. Цей стан супроводжується порушенням нервової провідності та, відповідно, інервації тканин, розладами чутливості і, звичайно ж, сильним больовим синдромом.

Раніше замість терміну “радикулопатія” застосовувався термін “радикуліт“, який останнім часом застосовується рідше. Термін радикуліт вказує на наявність запального процесу нервового корінця, а значення радикулопатії є більш ширшим поняттям і вказує на неврологічні та ішемічні зміни, викликані компресією.

Вертеброгенна радикулопатія

Найбільш частою причиною виникнення цього патологічного стану є патологія хребта. Нервові корінці відходять від спинного мозку на рівні кожного сегменту хребта і виходять через між хребцеві канали, тому різні патологічні стани, які викликають звуження цих каналів, приводять до розвитку радикулопатії. Тому ми часто зустрічаємо термін вертеброгенна радикулопатія, тобто, спричинена хребтом.

Такі захворювання, як остеохондроз, протрузія та міжхребцева грижа являються станами, при яких виникає так звана дискогенна радикулопатія. Тобто, вона пов’язана безпосередньо з патологією диску хребетного сегменту. Наприклад, остеохондроз хребта може приводити з часом до просідання диску, що зменшує просвіт міжхребцевого каналу і дає подразнення корінця. При протрузії та грижі відбувається також подразнення або частіше здавлювання нервової тканини, іноді виникає повне защемлення.

Радикулопатія може розвиватись також і при спондильозі в тому випадку, коли остеофіт утворюється на рівні міжхребцевого каналу і поступово подразнює нерв. Вертеброгенна радикулопатія пов’язана також і з такими захворюваннями, як зміщення хребців, сколіоз, кіфоз, хвороба Бехтерева та багато інших.

Як вже говорилось, ураження корінців може відбуватись на любому рівні, тому може виникати попереково-крижова радикулопатія, грудна та шийна.

Лікування радикулопатії в центрі “Меднеан”

Радикулопатія є симптомом, тобто, наслідком подразнення корінця при різній патології хребетного стовпа, тому лікування повинно бути не лише симптоматичним, а в першу чергу повинно бути направлене на усунення основної причини. В основному, при усуненні причини симптоми проходять самі по собі без додаткового впливу.

В першу чергу проводиться лікування захворювань хребта, як основної причини, а також проводиться знеболююча та стимулююча терапія для відновлення нервової провідності. З цією метою в медичному центрі “Меднеан” застосовується мануальна терапія, яка є основним методом лікування більшості хвороб хребта. Вона усуває зміщення хребців та функціональні блоки в міжхребцевих суглобах, впливає на регресію протрузії та міжхребцевої грижі, відновлює рух. Також вона звільняє нервові корінці від компресії, що є основою виникнення болю при радикулопатії, з чим пов’язаний ефект миттєвого полегшення одразу ж після застосування мануальної терапії.

Для зменшення набряку корінців і усунення запального процесу проводиться ультразвукова терапія; електротерапія застосовується для розслаблення м’язів та знеболення; магнітотерапія проводиться для зменшення симптомів захворювання, а також для посилення адаптаційних можливостей організму. Застосовується також і багато інших сучасних методик.

Лазерна терапія є методом, який дозволяє стимулювати нервову провідність та регенерацію тканин, що прискорює відновлення інервації тканин. В медичному центрі “Меднеан” лікування радикулопатії проводиться з допомогою трьох різновидів лазеротерапії, які мають свої особливості. Це лазерна терапія слабкої інтенсивності, MLS-терапія, та лазер високої потужності – HILT-терапія.

Лікування радикулопатії досить ефективне при правильному виборі методів, а також при встановленні істинної причини, що її викликає. Тому правильна діагностика є запорукою ефективності терапії.

Звертайтесь в медичний центр “Меднеан” для лікування радикулопатії та її причин!