Рекомендації пацієнтам обов’язково надаються на всіх етапах реабілітації опорно-рухового апарату: під час лікування та після виписки. Однак, слід надати певні рекомендації людям, які ще не звернулись по допомогу і перебувають в пошуку.

Рекомендації хворим до звернення

По-перше, не зволікайте та звертайтеся по допомогу в профільні медичні заклади, наприклад, МЦ «Меднеан». При першій появі симптомів дуже мала кількість пацієнтів одразу йде до медичних закладів. Зазвичай, відмовками є такі, як: “поболить і саме пройде”, “немає часу на здоров’я”, “немає можливості вирватись з роботи”, “немає коштів на лікування” і т. д. А час проходить, хвороба прогресує: посилюється больовий синдром, зменшується рухова активність, іноді хвороба взагалі приковує до ліжка. Тоді вже жодні відмовки не спрацьовують і людина шукає, куди б звернутись по лікування.

По-друге, звертайтесь тільки до кваліфікованих спеціалістів, які використовують сучасні та ефективні методики. Здебільшого люди надають перевагу класичній медицині, хоча медикаментозне лікування в таких випадках майже не ефективне, а іноді ще й призводить до ускладнень. Такі пошуки приводять і до так званих костоправів, які, не маючи навіть медичної освіти(зазвичай), намагаються проводити маніпуляції з хребтом та суглобами. А це дуже небезпечно, тому що мануальна терапія у невмілих руках може призвести до дуже неприємних наслідків.

Рекомендації хворим під час лікування

Під час проходження курсу терапії пацієнтам рекомендується обмежити фізичні навантаження. Також надаються рекомендації щодо поводження після певних процедур, наприклад, як поводити себе після витяжки хребта: по-перше, не сідати мінімум 30 хв після проведення витяжки, потрібно ходити або краще лежати; по-друге, нічого не піднімати; по-третє, не нахилятись вперед чи в боки, не робити скручування тулуба. Безпосередньо, надаються рекомендації, як поводити себе вдома при виникненні загострення.

Рекомендації хворим після лікування

Після лікування хворим рекомендується прийти на повторну консультацію через деякий час(індивідуально) для того щоб оцінити віддалений ефект та, в разі потреби, надати лікування. Пацієнтам з хронічними захворюваннями, які загострюються у весняно-осінні періоди, рекомендується проходити профілактичні курси реабілітації до явного загострення.

Пацієнтам, в яких робота пов’язана із статичним навантаженням(тривале сидіння, стояча робота тощо), рекомендується частіше змінювати положення, робити мінігімнастику. Корисними є також ранкова гімнастика та спеціальні вправи для зміцнення м’язів і розробки суглобів.

І основна рекомендація – дбайте про своє здоров’я, адже це найцінніша річ для людини. Пам’ятайте, добро повертається також у вигляді здоров’я!