Рекомендації хворим обов’язково надаються на всіх етапах реабілітації опорно-рухового апарату: під час лікування та після виписки. Однак, слід надати певні рекомендації для тих хворих, які ще не звернулись за допомогою і знаходяться в пошуку.

Рекомендації хворим до звернення

Турбує біль в спині, головний біль, головокружіння? Болять суглоби і хрустять при ходьбі чи навантаженні?

Тоді першою рекомендацією для Вас є наступна: негайно, не зволікаючи, звертайтесь за допомогою в профільні медичні заклади, наприклад медичний центр Меднеан.

При першій появі симптомів дуже незначна кількість пацієнтів одразу звертається за допомогою. Зазвичай відговірками є такі, як: “поболить і саме пройде”, “немає часу на здоров’я”, “немає можливості вирватись з роботи”, “немає коштів на лікування” і таке інше. Часто хворі не знають куди звертатися, а ще частіше звертаються, але отримують тимчасово ефективне або взагалі неефективне лікування. А час проходить, хвороба прогресує: посилюється больовий синдром, зменшується рухова активність, а іноді хвороба взагалі приковує до ліжка. Тоді вже ніякі відмовки не спрацьовують і людина шукає, куди б звернутись за лікуванням.

Здебільшого звертаються за допомогою до класичної медицини, хоча медикаментозне лікування в таких випадках майже не ефективне, а іноді ще й призводить до ускладнень. Такі пошуки приводять і до так званих костоправів, які, не маючи навіть медичної освіти(зазвичай), намагаються проводити маніпуляції з хребтом та суглобами. А це дуже небезпечно, так як мануальна терапія у невмілих руках може призвести до дуже неприємних наслідків. Добре, коли це просто обдарована природою людина і працює чисто інтуітивно, але більшість використовують цей метод заради прибутку.

Тому, слідуючою пересторогою і рекомендацією буде наступна: звертайтесь тільки до кваліфікованих спеціалістів, які використовують сучасні та ефективні методики.

Рекомендації хворим під час лікування

Рекомендації хворим в медичному центрі Меднеан під час проведення лікування надаються слідуючі:

  • під час проходження курсу терапії хворим рекомендується обмежити фізичні навантаження
  • надаються рекомендації щодо поводження після певних процедур, наприклад, як поводити себе після витяжки хребта:
  1. не сідати мінімум 30 хв після проведення витяжки, потрібно ходити або краще лежати;
  2. нічого не піднімати;
  3. не нахилятись вперед чи в боки, не робити скручування тулуба;

 

  • надаються рекомендації, як поводити себе вдома при виникненні загострення чи інших ситуацій

 

Рекомендації хворим після лікування

Після лікування хворим рекомендується прийти на повторну консультацію через деякий час(індивідуально) для того, щоб оцінити віддалений ефект та, в разі протреби, долікувати хворого. Хворим з хронічними захворюваннями, які загострюються в весняно-осінні періоди, рекомендується проходити профілактичні курси реабілітації до явного загострення.

Пацієнтам, в яких робота пов’язана із статичним навантаженням(тривале сидяче положення, стояча робота тощо), рекомендується частіше змінювати положення, робити міні гімнастику. Корисними є також ранкова гімнастика та спеціальні вправи для зміцнення м’язів та розробки суглобів.

І основна рекомендація – дбайте про своє здоров’я, адже це найцінніша річ для людини; мисліть позитивно і позитивно відносіться до інших людей і оточуючого світу. Пам’ятайте, добро повертається також у вигляді здоров’я!