Практично у кожної людини виникала ситуація, коли при тих чи інших обставинах з’являвся різкий та гострий біль у хребті. І цей стан, без сумніву, викликає невдоволення та здивування, адже ні з того ні с цього звичне нормальне самопочуття перериває різкий біль в хребті. Він буває колючого або пульсуючого характеру, або у вигляді печіння. Які ж причини різкого та гострого болю в хребті?

Причини різкого та гострого болю в хребті?

Біль в хребті часто пов’язаний з виконанням певного навантаження або рухів, іноді навпаки, різкий біль в хребті виникає при вставанні з ліжка після довгого лежання. Провокуючими факторами також виступає сидяча одноманітна робота, надлишкова вага, неправильне виконання вправ та навантажень, а також незручне положення тіла. Всі ці фактори сприяють появі болю, але не являються безпосередньою причиною. Від чого ж виникає різкий біль в хребті?

Для того, щоб зрозуміти, від чого виникає біль в спині, потрібно розуміти анатомічні та функціональні особливості організму людини. Біль завжди пов’язаний з подразненням рецепторів та нервових корінців, тому стани, які приводять до подразнення чи защемлення нервових корінців та нервових закінчень і є причинами, при яких виникає різкий та гострий біль у попереку чи любому іншому відділі хребта.

Причини, при яких зазвичай виникає біль у хребті:

  • зміщення хребців – зазвичай виникає при сильних навантаженнях, при підніманні вантажу з допомогою нахилу тулуба, при швидких скручуваннях або при швидкому підніманні вантажу із зусиллям; при цьому корінцевий канал звужується та відбувається різке защемлення або подразнення корінця, що викликає біль у хребті у вигляді прострілу (люмбаго), печіння або ріжучих відчуттів;
  • протрузія та міжхребцева грижа – виникають також при сильних та неправильно виконуваних навантаженнях, особливо при наявності дегенеративно-дистрофічних процесів в міжхребцевих дисках (хондроз, остеохондроз), які значно зменшують їх адаптаційні можливості; при цьому грижове вип’ячування здавлює корінець, що викликає гострий біль в хребті та запалення (радикуліт);

Існує думка, що гострий біль в хребті пов’язаний з остеохондрозом, або як кажуть в народі: “Це солі!”. Але остеохондроз сам по собі не викликає больових відчуттів, тим більше такої інтенсивності, на відміну від таких його ускладнень, як протрузія та грижа.

  • спазм м’язів спини – виникає при перерозтягненні та перевантаженні м’язів, а також при їх запаленні; спазмований м’яз здавлює нервові закінчення, які в ній знаходяться, від чого виникає різкий та гострий біль;
  • перелом хребта або ребер, забій м’яких тканин спини.

 

Що робити, коли виникає гострий та різкий біль в хребті?

При виникненні гострих больових відчуттів у хребті потрібно обов’язково, невідкладно, звертатись до лікаря. Можна прийняти знеболюючий засіб для зменшення симптомів та одразу звертатись до спеціаліста. Ні в якому разі не потрібно займатись самолікуванням, адже це може привести до серйозних ускладнень та до прогресування хвороби. Запущені випадки завжди потребують більше зусиль та часу, а також можуть погіршити прогноз.

В подальшому проводиться діагностика та визначається причина, що викликала гострий та різкий біль в хребті. Тільки після цього призначається відповідне лікування, спрямоване безпосередньо на причину. Недостатньо просто приймати знеболюючі чи протизапальні препарати, вони впливають лише на симптом. Якщо не усунути причину, симптоми з часом знову виникнуть.

В медичному центрі “Меднеан” проводиться лікування захворювань хребта, що спричиняють гострий та хронічний біль у спині, без медикаментів та інвазивних методик. Сучасний та комплексний підхід дозволяє ефективно усувати причини болю та відновлювати працездатність без шкоди для здоров’я. Це нове бачення проблеми та новий підхід до її усунення. Читайте детальніше про методи лікування захворювань хребта в медичному центрі “Меднеан”.