Спортивна реабілітація являє собою не лише лікування травм у спортсменів, а і швидке і повне відновлення їх стану, щоб вони змогли в найкоротший час повернутися до своїх попередніх результатів і мали можливість досягати ще більших результатів, так як тривале випадіння із спорту погано впливає на кар’єру і спортивні досягнення.

Слід відмітити, що останнім часом кількість травм колінних (біль в коліні) і плечових суглобів (біль в плечі) збільшилась. Те ж саме стосується і внутрішньосуглобових пошкоджень. Частіше всього травми цих суглобів зустрічаються у спортсменів. В подібних випадках реабілітаційних заходів, направлених на відновлення і адаптацію до повсякденних помірних фізичних навантажень може бути недостатньо, адже потрібно підготувати суглоби до важких і навіть екстремальних навантажень під час спортивних тренувань і змагань. Тому реабілітація опорно-рухового апарату обов’язково повинна включати методи стимуляції м’язів.

Коліно являється найбільш складним суглобом тіла людини, на який припадає значна частина навантажень. Травми зв’язок колінного суглоба (частіше всього пошкодження меніска) частіш за все зустрічаються в молодшому віці, в той час, як люди похилого віку частіше страждають від зношування суглобів – найчастіше колінних, кульшових та плечових (артрози суглобів).

Методи спортивної реабілітації в центрі “Меднеан”

Сучасні принципи спортивної реабілітації включають в себе повноцінне відновлення фізіологічної функції руху, лікування набряків і запального процесу, максимальна стимуляція відновних процесів, підтримання нормальної рухливості суглобів і, відповідно, повернення до колишньої фізичної форми. Також необхідно попередити втрату м’язової сили та маси і відновити нормальну глибоку чутливість та рухову стабільність суглобу.

Реабілітація спортсменів перш за все починається з оцінки ситуації, яка склалася, вибору самих ефективних методів лікування і імовірного періоду відновлення. Для правильного вибору лікування необхідне точне виставлення діагнозу. Для цього проводиться комплексне обстеження: збір анамнезу, ретельний огляд, оцінка додаткових методів обстеження; при необхідності допоможе виявити патологічні зміни м’язів і зв’язок застосування таких методів, як: ультразвукова діагностикатермографія; використовуються спеціальні прилади для оцінки м’язової сили і функціональних можливостей опорно-рухового апарату. Після цього проводиться комплексне лікування і реабілітаційні заходи.

Для ввідновного лікування використовується мануальна терапія, яка є основою лікування міжхребцевої грижі, знімає блоки в суглобах і хребті, відновлюючи біомеханіку руху, і впливає на прилягаючі тканини для зняття спазмів. Також використовується фізіотерапія у вигляді цілого комплексу процедур, а саме таких, як локальна кріотерапія для швидкого зняття болю і посилення кровопостачання; ударно-хвильова терапія, що відновлює рух і еластичність зв’язкового апарату; також лазеротерапія, ультразвукова терапія, магнітотерапія, які дають протизапальний, протинабряковий, знеболюючий та сильний стимулюючий ефекти.

Використовується лікувальний масаж спини, що є незамінним в спортивній реабілітації. При потребі проводиться сухе витягування хребта або підводна витяжка, а також гідромасаж.

Також є велика кількість приладів для зміцнення м’язів і покращення функціональності опорно-рухового апарату для швидкого відновлення колишньої фізичної форми. Проводиться механотерапія для відновлення рухливості в суглобах та профілактики контрактур та інших ускладнень. Окремо слід відмітити кінезотерапію, яка активно застосовується в центрі “Меднеан” для відновного лікування.

Запрошуємо спортсменів пройти реабілітацію в нашому центрі! Здоров’я всім!