Термографія – це новий напрямок в діагностиці різних захворювань, заснований на різниці температур різних ділянок тіла людини. В медицині тепловізори отримали поширення в галузі термографії, яка являє собою пасивну діагностику захворювань. З допомогою термографії можна уточнити деякі деталі перебігу того чи іншого захворювання.

Через те, що внаслідок певних захворювань змінюється температура тих чи інших органів, з’являється можливість для обстеження з допомогою тепловізора. Саме з його використанням є можливість виявлення і розпізнавання патологічних змін, які відбуваються всередині організму на самих ранніх стадіях. Термографія дозволяє провести обстеження і оцінку того, наскільки ефективним буде консервативне лікування.

Прилад “FLIR A 300” – це тепловізор, обстеження яким являється цінним доповненням до діагностики і має достатньо високе просторове розрішення – 3847288 елементів, а частота кадрів може сягати 70 Гц. Розрішувальна здатність тепловіора “FLIR A 300” також висока – до 0,025°С. При цьому він достатньо компактний і важить біля 500 грам і має можливість живитися через USB-порт комп’ютера.

Термографія з допомогою “FLIR A 300” застосовується в медицині з метою діагностики і подальшого моніторингу лікувального процесу різноманітних захворювань, в тому числі онкологічних захворювань, туберкульозу, а також вірусних, грибкових та бактеріальних запальних процесів на поверхні шкіри. Термографія широко почала застосовуватись і для додаткової діагностики при захворюваннях опорно-рухового апарату. Перед тим, як проводити лікування захворювань хребта, а також лікування суглобів, необхідно провести термографію. Реабілітація опорно-рухового апарату, а також спортивна реабілітація не обходяться без термографії.

“FLIR A 300” дозволяє проводити обстеження, а також проводити спостереження в режимі реального часу. Висока частота кадрів полегшує роботу персоналу і не створює дискомфорту пацієнту, оскільки немає необхідності завмирати на декілька секунд.

Формат зображення дає можливість бачити і якісно визначати необхідні вогнища зміненої температури. Крім того прилад дозволяє спостерігати за змінами температур, навіть якщо вони незначні. Це дозволяє здійснювати термографію найбільш точним чином. Так, при запаленні нервових корінців (радикуліт) або коли присутній артрит суглобу, можна чітко визначити температурну різницю запалених і не змінених тканин.

Програмне забезпечення, яке входить в спеціальне комплектування тепловізора, було розроблене висококваліфікованими спеціалістами і робить працю лікарів більш зручною і результативною. Телевізійний вихідний сигнал для “FLIR A 300” являється стандартним (PAL).

Термографія застосовується на доклінічних стадіях захворювань в якості ефективного доповнення до таких методів обстеження, як ультразвукова діагностика та томографія