Ультразвукова діагностика (УЗД) – сучасний і ефективний метод дослідження, який використовується для оцінки стану органів і систем. В медичному центрі “Меднеан” цей метод застосовується конкретно для діагностики захворювань хребта та суглобів. Використання ультразвукової діагностики хребта та суглобів дозволяє швидко провести обстеження для уточнення діагнозу, а також спостерігати за змінами в динаміці лікувального процесу.

Ультразвукова діагностика основана на принципі відбивання ультразвукових хвиль, які направляються до різних тканин. За рахунок різної щільності тканин коефіцієнт відбивання хвилі різний, що дозволяє сформувати зображення і оцінювати результат.

Чим же викликана така цікавість і популярність УЗД?

Ультразвукова діагностика набула такої популярності за рахунок своєї абсолютної безпечності на відміну від методів, де використовуються рентгенівські промені, а також за рахунок високої інформативності методу. Крім того, ультразвукова діагностика проводиться без будь-якої спеціальної підготовки і займає мало часу, що збільшує пропускну здатність приладу і є важливим критерієм для пацієнтів, яким не приходиться довго чекати в чергах.

Не слід також забувати, що цей метод набагато дешевший від своїх діагностичних методів, таких як КТ і МРТ.

Важливим критерієм являється постійне вдосконалення приладів і їх можливостей, що розширює діагностичні показники і покращує якість, а також спрощує роботу персоналу.

Використання ультразвукової діагностики

Ультразвукова діагностика дуже широко використовується для оцінки стану і виявлення патології органів черевної порожнини, органів малого тазу та нирок, молочних залоз, щитоподібної залози, серця і кровоносних судин, для оцінки кровотоку. Це незамінний метод для діагностики вагітності і скринінгу її перебігу.

Також не слід забувати, що ультразвукова діагностика опорно-рухового апарату володіє дуже високою інформативністю при обстеженні суглобового хряща і менісків, для оцінки суглобових порожнин, зв’язок, сухожиль і суглобової капсули. Лікування суглобів завжди передбачає проведення диференційної діагностики з допомогою УЗД.

Огляд міжхребцевих дисків дозволяє оцінити їх стан, наявність тріщин у фіброзному кільці, а також виявити такі захворювання, як протрузія або міжхребцева грижа. Також оцінюються міжхребцеві отвори і хребетний канал для виявлення компресії спинного мозку або защемлення нервових корінців, що викликає корінцевий синдром.

Лікування міжхребцевої грижі не обходиться без ультразвукового дослідження. Воно допомагає виявити грижу і слідкувати в динаміці за змінами, які відбуваються в процесі лікування. Це дозволяє оцінювати ефективність терапії і дає можливість вносити зміни в лікувальну схему для більшої результативності.

В нашому центрі використовується прилад ультразвукової діагностики “SonoScape S20”, який служить хорошим помічником в постановці правильного діагнозу при захворюваннях опорно-рухового апарату, чим і займається наша клініка. Також він використовується для перевірки вен нижніх кінцівок на наявність тромбів. Це важливий етап перед проведенням пресотерапії, яка являється однією із процедур комплексу, з допомогою якого проводиться корекція фігури.

Ультразвукова діагностика на приладі “SonoScape S20” дозволяє також проводити дослідження черевних органів, серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, тазових органів, ендокринних залоз, молочних залоз.

Ультразвукова діагностика в медичному центрі “Меднеан – це важливий крок в удосконаленні ефективності діагностичної складової лікувального процесу. Звертайтесь в медичний центр “Меднеан” для сучасного та безпечного обстеження, а також ефективного лікування захворювань хребта та суглобів!