Це питання хвилює кожного, у кого діагностували грижу хребта, більш того, хвилює можливість швидкого і повного виліковування. Для цього є багато різних способів і методів.

В деяких випадках хворий не звертається за допомогою і намагається лікувати грижу хребта в домашніх умовах. В основному це постільний режим і застосування медикаментів. Іноді такий підхід спрацьовує і хворому стає легше. Це можливо у легких випадках при відсутності гострого защемлення нервових корінців або здавлення спинного мозку. Але при цьому мова йде про зменшення симптомів і ніяк не про виліковування самої грижі. Люба провокація призведе до такого ж стану або ще гіршого.

Часто для полегшення болю хворі висять на перекладині. Це може допомогти за рахунок декомпресії нервових корінців при розтягуванні сегментів хребта, але лише у випадках, коли міжхребцева грижа розташована у поперековому відділі хребта, а також при умові спокійного висіння, без струшувань та скручувань. При грижі шийного відділу або грудного цього робити не варто для попередження ускладнень.

При зверненні за медичною допомогою хворого направляють до невролога, який зазвичай призначає медикаментозне лікування – знеболюючі та протизапальні препарати для усунення гострого стану. Але слід згадати, що таке лікування приносить лише тимчасовий ефект: після відміни препаратів біль в спині знову з’являється. В деяких випадках ефекту від прийому медикаментів взагалі не наступає. Лікувати грижу таким способом означає усувати симптоми без усунення самої грижі. Це лише симптоматичне лікування, яке не впливає безпосередньо на причину.

Іноді лікування міжхребцевої грижі хребта проводять з використанням хондропротекторів, наприклад, вводять алфлутоп або інші препарати паравертебрально, в ділянку грижі. Але лікувати грижу таким способом недоцільно.

Часто можна почути, що лікувати грижу хребта потрібно з допомогою операції, бо хірургічне лікування є самим ефективним – операція усуває патологічне вип’ячування, звільняє нервові корінці і призводить до повного одужання. Поспішу вас розчарувати: після операції часто виникає рецидив грижі, крім того можливі різні ускладнення. Тому хірургічне лікування не являється самим кращим методом, але має певні показання, при яких без операції не обійтись. Яка ж альтернатива, як лікувати грижу хребта більш ефективно?

 

Як лікувати грижу хребта правильно?

Правильний підхід до лікування визначається загальним станом пацієнта, розмірами грижі, наявністю чи відсутністю фрагментації диску, а також наявністю супутньої патології. Але завжди потрібно починати з консервативних методів.  Більш радикальні методи, такі, як операція, повинні застосовуватися лише в крайніх випадках і при певних показаннях.

Крім того, якщо ви намагаєтесь лікувати грижу хребта в домашніх умовах і з допомогою народних методів, вам все рівно, рано чи пізно, прийдеться звернутись за кваліфікованою допомогою. Так чи інакше, без спеціаліста не обійтись.

Лікування міжхребцевої грижі має позитивну динаміку при застосуванні мануальної терапії. Це чудодійна методика, але в руках спеціаліста. Неправильне її застосування може ускладнити ситуацію. Широко застосовується фізіотерапія, яка замінює медикаменти і позбавлює від їх побічного впливу. Особливо корисним є витягування хребта для проведення декомпресії, а також ультразвукова терапія, електротерапія, HiTop-терапія, лазеротерапія та інші.

Лікування грижі хребта лазером потребує особливої уваги. Лазерний промінь здатний стимулювати регенерацію хрящової тканини і прискорювати заживлення тріщин фіброзного кільця диску, а також чудово знімає біль і запалення. Також лазер може призводити до висушування диску, що застосовується при мікрохірургічних операціях, які називаються вапоризацією. Це хороша альтернатива звичайному хірургічному втручанню з меншим ризиком ускладнень та коротким реабілітаційним періодом.

Методів лікування існує багато, але якщо хтось думає, що грижа хребта лікується легко і просто, то він помиляється. Для цього потрібен час, терпіння і посилена праця над собою після лікування.

Вилікувати або залікувати грижу недостатньо, потрібно проводити профілактичні заходи по попередженню повторної її появи. Для цього потрібно посилено займатись собою: лікувальна гімнастика, активний спосіб життя, раціональне харчування і правильне навантаження. Потрібно пам’ятати, що ніхто не потурбується про ваше здоров’я крім вас самих.

Медичний центр “Меднеан” пропонує вам ефективне лікування грижі хребта без медикаментів та операції!

Не відкладайте! Звертайтесь прямо зараз, ось наші контакти!