Запалення м’язів виникає при впливі різних факторів і проявляється виникненням болю в спині, порушенням рухових функцій та появою спазму. При запаленні м’язів спини характерним є набряк м’язової тканини, місцеве підвищення температури (іноді і підвищення загальної температури тіла) і наявність ущільнення в ділянці запального процесу.

Хронічний процес характеризується наявністю щільних вузликів, які формуються внаслідок заміщення м’язової тканини фіброзною, а також внаслідок відкладання солей кальцію і формування так званих петрифікатів.

Причини запалення м’язів спини

Запалення м’язів може виникати при впливі якогось конкретного фактору, або при впливі декількох одночасно. Наприклад, важка фізична робота в умовах наявності протягів дуже часто викликає запалення, особливо м’язів шиї та попереку. Або, наприклад, при наявності інфекційного вогнища в організмі, збудник током крові або лімфи може заноситись в м’язову тканину і викликати запалення.

Основні причини:

  • гострі або хронічні інфекції – вірусні респіраторні хвороби або бактеріальні інфекції шкірних покривів чи внутрішніх органів можуть ускладнюватись запаленням м’язів; міозит також може з’являтись і при паразитарній інвазії;
  • важка фізична праця чи заняття спортом – причини, які приводять до перевантаження м’язового корсету, при цьому відбувається травматизація з мікророзривами м’язових волокон, що викликає запальну реакцію;
  • травма – удар або падіння на спину з висоти викликає забій м’язів, від чого потім може виникнути запалення;
  • переохолодження – тривале перебування на холоді або наявність протягів провокує спазм м’язів та запалення;
  • хвороби хребта – як реакція на біль виникає різке скорочення м’язів спини, яке при тривалому перебігу приводить до запальної реакції.

 

Симптоми, що виникають при запаленні м’язів спини

Симптоми залежать від причин, втягнення тих чи інших м’язів, а також від стадії процесу. Гостре запалення характеризується наявністю тріади симптомів: міалгія, місцеве підвищення температури і спазм, який можна побачити або про пальпувати у вигляді ущільненого м’язу. В хронічній стадії переважає атрофія м’язів і наявність щільних вузликів.

Основні симптоми:

  • болі в шиї, що віддає в плече та руку, біль в спині та попереку;
  • напруження м‘язів;
  • посилення болю при рухах;
  • симптоми загальної інтоксикації при гнійному запаленні.

 

Лікування спазму та запалення м’язів спини

Лікування запалення м’язів повинен проводити лікар, який має всі можливості та досвід для виявлення причини і підбору правильного лікування.

Лікування призначається в залежності від причини: при інфекційній природі запалення проводиться противірусна чи антибактеріальна терапія, при паразитарній інвазії – протигельмінтне лікування. Лікування гнійного міозиту підпадає під компетенцію хірурга, який забезпечує розкриття та дренування вогнища гнійного запалення.

Проводиться протизапальна терапія з допомогою медикаментів, або використовується фізіотерапія. Локально застосовуються протизапальні мазі.

У випадку, коли причини пов’язані із захворюваннями хребта, проводиться їх лікування. З цією метою в медичному центрі “Меднеан” використовується мануальна терапія, механічний та ручний масаж спини та комплекс фізіотерапевтичних процедур. Проводяться також озонові ванни, гідромасаж. Широко використовується високотонова терапія або електротерапія з розслаблюючими струмами.

В хронічній стадії обов’язково проводиться ударно-хвильова терапія для руйнування патологічних відкладень солей кальцію і відновлення кровопостачання.

Це далеко не повний перелік методів лікування, що застосовуються в центрі “Меднеан” при наявності запалення та спазму м’язів спини. Звертайтесь в наш центр для безпечного та ефективного лікування, а також для повного відновлення функцій!