Фізіотерапія являє собою цілий комплекс лікувального впливу на організм людини з допомогою фізичних факторів. Ці фактори можуть бути як природного походження, так і бути створеними людиною в процесі прямого чи непрямого пошуку. Наприклад, лазеротерапія виникла як відгалуження в процесі військових розробок лазерної зброї, але коли були виявлені ефекти впливу на біологічні тканини, виник такий напрям фізіотерапії.

Фізіотерапія є достатньо старим методом. Ще древні люди починали розуміти і використовувати з лікувальною метою природні фізичні фактори, такі як вода, тепло, сонце та інше. Це були початкові паростки, від яких з часом почала розвиватись сучасна фізіотерапія. І варто сказати, що цей розвиток ще не завершився, а тільки-тільки набирає обертів, що пов’язано зі стрибком у науці та технічним прогресом людства.

Фізіотерапія – це прекрасна альтернатива медикаментозному лікуванню, яка не має побічних ефектів і, зазвичай, має більш сильніший лікувальний ефект. Фізіотерапія заслужила таку довіру за рахунок своєї м’якої дії, адже всі фізіотерапевтичні процедури передбачають використання малих доз того чи іншого фізичного фактора. Це виключає можливість передозування або негативного впливу на органи і системи. Крім того, в тих випадках, коли використовувати медикаменти не можна через наявність протипоказів, фізіотерапія використовується без страху та ризику.

Здавалося б, формула проста: болить спина – потрібно прийняти знеболююче і все пройде. Іноді це допомагає, але якщо біль в спині пов’язана із таким серйозним захворюванням, як міжхребцева грижа, яка викликає защемлення сідничного нерва, точніше нервових корінців, які його формують, а також викликає їх запалення (радикуліт), то ніякі знеболюючі, навіть дуже сильні не поможуть або поможуть тимчасово. Поки не впливати безпосередньо на саму причину, яка викликає біль у попереку або спині, толку не буде.

В таких ситуаціях лікування міжхребцевої грижі буде ефективним, якщо використовувати таку методику, як мануальна терапія або, в крайніх і особливих випадках, хірургічне лікування в комплексі з медикаментами. Можна також використовувати медикаменти і фізіотерапевтичні процедури разом, адже фізіотерапія потенціює дію препаратів, що дозволяє суттєво зменшувати їх дози. Але можна також взагалі замінити застосування препаратів методами, які пропонує фізіотерапія.

Методи фізіотерапії для реабілітації хребта та суглобів

Методи фізіотерапії дуже різноманітні. Серед них для реабілітації хребта та суглобів широко застосовується електротерапія з різними видами струму, високотонова терапія як більш сучасний різновид електротерапії, магнітотерапія з імпульсним чи постійним магнітним полем, світлолікування з допомогою різних спектрів, в тому числі лазеротерапія і HILT-терапія. Також широко використовується ультразвукова терапія.

Фізіотерапія представляє собою також використання температурного фактору. Маються на увазі теплові процедури: вигрівання з допомогою парафіну, озокериту або спеціальними грілками, інфрачервона сауна. Інфрачервона сауна дає не лише глибоке прогрівання, але й очищення організму та покращує емоційний стан. З лікувальною метою також застосовується екстремальний холод: локальна кріотерапія, кріосауна.

Лікування захворювань хребта, а також лікування суглобів з допомогою фізіотерапії набуває нового значення. Фізіотерапія в вигляді таких методів, як сухе витягування хребта або підводна витяжка хребта привносить більше лікувальних можливостей. Ударно-хвильова терапія значно покращує ефективність лікування, особливо при артрозах.

Реабілітація опорно-рухового апарату і спортивна реабілітація по суті своїй включають застосування різних фізіотерапевтичних методів, лікувальної фізкультури, кінезотерапії, водних процедур, механотерапії з допомогою різних тренажерів. Фізіотерапія включає також механічний масаж, ручний масаж спини, гідромасаж.

Особливо слід відмітити метод із застосуванням тиску з лікувальною метою. Це пресотерапія, яка ефективно справляється з набряками і венозною недостатністю, а також входить в комплекс, з допомогою якого проводиться корекція фігури.

Фізіотерапія має дуже багато показань до застосування і, враховуючи відсутність побічних і негативних ефектів від її використання, зайняла достойне місце в лікувальній практиці, особливо в реабілітації хребта та суглобів.

Звертайтесь в медичний центр “Меднеан” для ефективної реабілітації хребта та суглобів з допомогою сучасних методів.