Магнітотерапія– це давно відомий фізіотерапевтичний метод лікування за допомогою постійного або змінного магнітного поля, що має дуже багато показів до застосування. Тобто, це один із альтернативних (не медикаментозних) методів лікування, суть якого полягає у застосуванні контрольованого магнітного поля для полегшення болю, зменшення запального процесу, посилення заживлення тканин. Крім того, цілющі властивості магнітотерапії доповнюються ще однією перевагою – вона не має побічних ефектів (звичайно ж потрібно враховувати протипокази).

Часто можна почути, що в якості народного методу лікування больового синдрому застосовується звичайний магніт, який застосовується в різних електроприладах, музичних колонках, тощо. Потрібно одразу сказати, що це міф, звичайний магніт не дає ніякого терапевтичного ефекту, окрім ефекту плацебо. Лише магнітне поле з певними вивіреними параметрами, підтвердженими клінічними дослідженнями, може мати лікувальні властивості.

Процедури магнітотерапії проводяться на спеціальному обладнанні, яке, доречі, постійно вдосконалюється, що дозволяє застосовувати цей метод лікування для ще більшого переліку захворювань.Також варто наголосити, що новим напрямком магнітотерапії є застосування імпульсного магнітного поля, що має вагомі переваги у порівнянні з постійним магнітним полем, особливо при хронічних процесах та певних захворюваннях.

У медичному центрі “Меднеан” магнітотерапія ефективно застосовується для лікування захворювань хребта та суглобів, як гострих, так і хронічних станів, а також в процесі реабілітації опорно-рухового апарату та реабілітації хворих після інсульту. Нижче можна ознайомитись з показаннями до застосування та основними ефектами магнітотерапії.

 

Процедури магнітотерапії показані майже всім пацієнтам, так як вони абсолютно безпечні та не викликають ніяких відчуттів. Людина не відчуває магнітне поле, тим не менше ефективність його досить висока. Іноді може виникати відчуття тепла в ділянці застосування, що пов’язано із розширенням судин та розігріванням тканин в цій ділянці. Однак потрібно розуміти, що це не сам магніт гріє, а що це ефект його дії.

Після перших двох-трьох процедур у 30% людей, особливо у тих, які хворіють на ревматизм, може виникати загострення у вигляді посилення болю, яке після 3 сеансу зникає. Під час терапії може суттєво знизитись артеріальний тиск, який нормалізується десь через 30 хвилин після процедури, а через 4-5 сеансів відбувається адаптація організму.

Прилад серії BTL-5000 (на фото) – найсучасніший прилад, за допомогою якого проводиться терапія не лише скелетно-м’язової системи, а й інших органів і систем. Він дозволяє застосовувати як імпульсне, так і постійне магнітне поле, що є досить ефективним засобом боротьби з болем у м’язах та суглобах.

В приладі BTL-5000 суміщені 2 види терапії: електротерапія та магнітотерапія, які управляються незалежно одна від одної та по показанням можуть застосовуватись в комплексі. Інтенсивність, час та режим підбираються індивідуально, в залежності від гостроти патологічного процесу та його особливостей.

Показання до застосування магнітотерапії

Найважливіші покази до застосування:

 

Магнітотерапія дозволяє покращити загальний стан, підвищити стійкість до різних несприятливих факторів і розширити компенсаторні можливості організму, тому показана пацієнтам, які чутливі до погодних змін та магнітних бурь.

Звичайно ж потрібно акцентувати увагу на деяких протипоказаннях, при яких цей метод не застосовується. В першу чергу це наявність кардіостимулятора, робота якого може порушитись під впливом магнітного поля, а також наявність металічних імплантів та пухлин.

Найбільш значні ефекти магнітотерапії

Основні ефекти від лікування магнітним полем:

  • знеболюючий;
  • протинабряковий;
  • протизапальний;
  • розслаблення м’язів, зняття спазмів;
  • розширення судин;
  • прискорення регенеративних процесів.

 

Магнітотерапія – це один із ефективних методів, який застосовується в медичному центрі “Меднеан” для лікування та реабілітації хребта та суглобів. Процедури проводяться на сучасному обладнанні, наявні різні аплікатори для максимального зручного розташування біля пацієнта та охоплення максимальної кількості ділянок. Комплексне застосування магнітотерапії з іншими методами, такими, як лазеротерапіяультразвукова терапія та багатьма іншими, значно покращує показники терапії та прискорює одужання.