В теперішній важкий час для України багато її героїв отримують поранення різного ступеня важкості під час ведення бойових дій. Звичайно, їм надається перша медична допомога та кваліфікована і спеціалізована у військових госпіталях та спеціалізованих медичних закладах. Але дуже важливе значення має також і послідуюча реабілітація військовослужбовців для повного відновлення іх функцій та можливості повноцінно працювати й жити в суспільстві. Мається на увазі не лише психологічна реабілітація, а й фізична.

Як проводиться реабілітація військовослужбовців після поранень на даний час?

В державі потрібно чітко налагодити та врегулювати процеси реабілітації військовослужбовців після поранень в зоні бойових дій, про що неодноразово наголошував Президент України та було поставлене відповідне завдання Кабінету Міністрів та Верховній Раді України. І якщо психологічна реабілітація в деякій мірі налагоджується шляхом надання психологічної допомоги психологами на волонтерських засадах, то фізична реабілітація, як така, практично не існує.

Система здоровоохорони за десятки років була практично знищена, відповідно, реабілітація, як один із етапів лікування, на державному рівні також відійшла у минуле. І тільки завдяки відповідальним і професійним спеціалістам, а також завдяки приватним клінікам, які працюють на результат, реабілітація існує й досі.

Пройшовши лікування в госпіталі, військовослужбовці стикаються з проблемою відновлення своєї функціональності. Адже наслідки поранень та тривала прикутість до ліжка з обмеженням рухливості призводять до атрофії та ослаблення м’язів, формуються контрактури, які не дають можливості повноцінно рухатись. Навіть після врятування кінцівки, ефективної репозиціі кісткових уламків чи фіксації переломів хребта необхідна реабілітація. Це дуже важливе завдання, без якого неможливе повноцінне повернення військовослужбовця до мирного життя.

Реабілітація військовослужбовців після поранень потребує тривалого часу, який може тривати від 1-2 до 5-6 місяців і більше. Це потребує терпіння й наполегливості не лише самого пораненого, а й професіоналізму, чуйності та терпіння медичного персоналу.

Важливим для реабілітації військових є також правильний підхід. Мається на увазі вибір оптимальних прийомів та технічних засобів для найбільш ефективного впливу в тій чи іншій ситуації. Це визначає швидкість реабілітаційних заходів, комфортне перенесення процедур та відповідний результат.

Реабілітація військових в центрі “Меднеан”

Медичний центр “Меднеан” являється клінікою, в якій реабілітація опорно-рухового апарату є однією із основних складових лікування захворювань хребта та лікування суглобів. Адже повноцінне відновлення функцій кінцівок, хребта та пов’язаного з ним всього організму, неможливе без комплексу заходів по розробці суглобів, відновленню еластичності зв’язкового апарату, поверненню м’язового тонусу та сили, а також відновленню інервації органів та систем. Крім того, відновне лікування важливе також і після травм, отриманих спортсменами, що передбачає спортивна реабілітація в медичному центрі.

Центр “Меднеан” має достатньо кадрових та технічних засобів для проведення реабілітації військовослужбовців. Наявні номери для проживання, забезпечується трьохразове харчування. Є ліфт для підйому на другий поверх для важкохворих пацієнтів.

Для реабілітації застосовується мануальна терапія, що дозволяє усувати блоки суглобів, зміщення хребців та проводити розробку опорно-рухового апарату з допомогою механотерапії. Також використовується цілий комплекс фізіотерапевтичних процедур на сучасному обладнанні. Цей комплекс дає можливість ефективно знімати біль та запальний процес, відновлювати інервацію тканин та посилювати регенерацію, усувати контрактури та ущільнення, відновлювати та посилювати кровопостачання.

Тому медичний центр “Меднеан” іде назустріч і запрошує військовослужбовців, які отримали поранення під час бойових дій в зоні АТО, пройти повноцінну фізичну реабілітацію. Медичний центр “Меднеан” являється приватною клінікою, однак він готовий надавати відповідну допомогу пораненим військовослужбовцям, в тому числі безкоштовно, в міру своїх можливостей.

Персонал медичного центру з радістю допоможе військовослужбовцям відновитись та повернутись до нормального функціонування.