Ударно-хвильова терапія в медичному центрі “Меднеан” – це потужний засіб допомоги хворим, які страждають на артроз, мають п’яткові шпори, а також використовується в комплексному лікуванні інших хвороб. Цей метод одним із найсучасніших серед методик лікування опорно-рухового апарату.

Для того щоб зрозуміти можливості ударно-хвильової терапії, уявімо ситуацію, коли турбує біль та хрускіт в конкретному суглобі. В такому випадку, зазвичай пропонуються різні медикаменти, які покращують живлення хрящової тканини та сприяють регресії патологічного процесу або усувають симптоми. Проте мало хто вказує на той факт, що живлення хрящової тканини порушено у зв’язку із кальцинуванням термінальної пластинки суглобових поверхонь, і, що проникнення цих медикаментів у суглоб обмежене. Тобто, приймати ліки немає сенсу, зокрема для хворого суглобу (можливо для організму в цілому це корисно).

Що ж робити, щоб відновити проникнення поживних елементів в хрящову тканину? Можливо, застосовувати препарати, що розширюють судини та покращують кровопостачання навколишніх тканин суглоба або приймати хондропротектори значними дозами та тривалими курсами? Можливо й так, однак не варто забувати, що лікування ставить перед собою ціль не просто призначення чого-небудь для галочки, а вплив безпосередньо на причину захворювання.

Ударно-хвильова терапія в цьому випадку є методом, який не лише відновлює рух та кровопостачання, але й покращує проникнення поживних речовин в суглоби за рахунок руйнування патологічних відкладень солей кальцію в термінальній пластинці і по периметру всього суглобу.

Може скластися враження, що метод ударно-хвильової терапії є панацеєю при захворюваннях суглобів та хребта. Тут не посперечаєшся – це не панацея, однак варто сказати, що метод перевірений роками і заслужив право називатись незамінним при цих захворюваннях.

Ударно-хвильова терапія є однією із найсучасніших та ефективних методик. Лікування захворювань хребта, особливо таких, як остеохондроз та спондильоз, лікування суглобів, а також реабілітація опорно-рухового апарату і спортивна реабілітація не можуть обійтись без ударно-хвильової терапії.

Механізм дії ударної хвилі заснований на кавітаційному ефекті, який формується на межі середовищ. Опір м’яких тканин акустичній хвилі менший опору кісткової тканини. Внаслідок цього хвиля поширюється в м’яких тканинах і не пошкоджує їх, надає безпосередній вплив на кісткову і хрящову тканину, кальцинати, оссифікати та інші утворення високої щільності. При цьому щільні структури поглинають енергію ударної хвилі, що призводить до стимуляції тканин із нормальною структурою і руйнуванням тканин з патологічною структурою, тобто, патологічних відкладень солей кальцію, які не мають кісткової трабекулярної структури, а являються лише скопиченням мінералів.

Проходячи через м’які тканини, ударна хвиля приводить до розширення судин, зміни стану міжклітинної рідини в бік розрідження, тобто, переведення її із стану геля в золь, що створює протинабряковий ефект, а також сприяє зменшенню запального процесу. Крім того, відбувається посилення обміну речовин за рахунок покращення кровопостачання тканин.

Варто зауважити, що після застосування ударно-хвильової терапії можуть з’являтись синці за рахунок пошкодження дрібних судин, особливо при підвищеній їх ламкості, а також за наявності патології згортання крові та захворюваннях судин.

Апарат ударно-хвильової терапії BTL-6000 SWT TOPLINE – один із сучасних приладів, за допомогою якого проводиться терапія скелетно-м’язової системи.

Ударно-хвильова терапія п’яткової шпори

Принцип ударно-хвильової терапії п’яткової шпори виходить із самого механізму дії ударної хвилі. Він полягає в тому, що акустична хвиля проходить через м’які тканини практично не впливаючи на них і поглинається тканинами з високою щільністю – кісткова тканина, кальцинати, остеофіти. При цьому поглинання прирівнюється до руйнування. Необхідно сказати, що хвиля руйнує патологічні відкладення з нестабільною структурою, а нормальну структуру кістки ні (при дотриманні методики та інтервалів між процедурами). Це якраз і лежить в основі виразів “розбити солі”, “розбити п’яткову шпору”.

Отже, метод дозволяє руйнувати молекулярну структуру патологічних відкладень солей кальцію на суглобових поверхнях, в зв’язках, м’язах, що приводить до поступового їх виведення. Клінічно це проявляється покращенням рухливості в суглобах, зменшенням або зникненням больового синдрому за рахунок надлишкового подразнення нервових закінчень, зменшення “хрускоту” в суглобах. Крім того, сильний акустичний вплив на тканини призводить до розширення судин і, відповідно, покращенню живлення тканин.

Ударно-хвильова терапія п’яткової шпори проводиться в 3-5 сеансів з проміжками між процедурами не менше трьох днів. Іноді потрібно збільшити кількість сеансів, враховуючи ступінь відкладень. Тривалість процедури складає біля п’яти хвилин.

Протипоказання до застосування ударно-хвильової терапії

  • вагітність;
  • онкологічні захворювання в ділянці передбачуваної процедури;
  • стани пов’язані з порушенням згортання крові і підвищеною ламкістю судинної стінки;
  • зони росту (метафіз) кісток;
  • ділянки, що тісно межують з ребрами (легенева тканина), ділянка черепа (за винятком скронево-нижньощелепного суглоба), кишечником, магістральними (великими) судинами.

Показання до застосування ударно-хвильової терапії

Для проведення процедури не потрібна ніяка додаткова підготовка хворого. Для кожного хворого підбираються параметри терапії в залежності від характеру та ступеня захворювання, а також від його індивідуальних особливостей. Процедура проводиться в зручному положенні для максимального розслаблення та комфорту. Для попередження пошкодження шкіри і безперешкодного ковзання аплікатора застосовується гель або мазь.

Процедура для більшості пацієнтів не болюча, але все залежить від індивідуальної чутливості та гостроти процесу. Одразу ж після процедури ударно-хвильової терапії відчутне значне зменшення болю та покращення рухливості, а після проходження певного курсу лікування хворий отримує шанс жити повноцінно.

Переваги ударно-хвильової терапії:

  • лікування без порушення цілісності зовнішніх покривів тіла (неінвазивна методика)
  • відновлення руху в суглобах без медичних препаратів
  • можливість запобігти хірургічному втручанню
  • висока ефективність

Ударно-хвильова терапія – незамінний і ефективний помічник в таких напрямках лікування, як реабілітація опорно-рухового апарату, спортивна реабілітація та при больовому синдромі. Звертайтесь в медичний центр “Меднеан” для сучасного та ефективного лікування!