Реабілітація опорно-рухового апарату – це розділ медицини, який направлений на відновне лікування захворювань, вторинну профілактику захворювань суглобів та хребта, збільшення функціональних резервів, компенсацію порушених функцій і відновлення працездатності.

Опорно-руховий апарат людини – це унікальний комплекс, що складається із скелетної основи і об’єднуючого доповнення із м’язів, зв’язок і сухожиль. І цей комплекс постійно випробовує колосальні навантаження. Крім того, різні фактори зовнішнього середовища сприяють розвитку різних захворювань. І лікування цих захворювань буде неповноцінним без послідуючої реабілітації опорно-рухового апарату, яка направлена на повне його відновлення. Реабілітація є заключним етапом лікувального процесу.

З тієї пори, як людина набула здатності утримувати тіло у вертикальному положенні, навантаження на опорно-руховий комплекс, особливо окремі його частини, значно зросло. Бесперечно, це не могло не відобразитись на його стані. Тим не менше, організм має резерви адаптаційних механізмів, що дозволяють підтримувати опорно-руховий апарат в нормальному стані. Але коли резерви вичерпуються іншими хворобами або непомірними навантаженнями без належного відновного відпочинку, виникають різні пошкодження, наприклад, протрузія чи повноцінна міжхребцева грижа.

Причини захворювань опорно-рухового апарату

Причин виникнення патологіі опорно-рухової системи велика кількість, серед яких слід відмітити слідуючі:

  • надмірні фізичні навантаження без належного відпочинку на відновлення
  • малорухомий спосіб життя (хвороби прогресу)
  • постійне статичне навантаження(сидячая работа и т.д.)
  • травми
  • ускладнення після інфекційних захворювань (ревматичний артрит)
  • аутоімунні пошкодження опорно-рухової системи
  • порушення обміну речовин (ожиріння, надлишкова вага)
  • хвороби серцево-судинної системи, що порушують трофіку

 

Окремо слід згадати про нейро-трофічний механізм розвитку патології: при пошкодженні ЦНС або периферичної нервової системи окремі ділянки опорно-рухового апарату не отримують нервової імпульсації, що приводить до атрофії та пониженню стійкості до зовнішніх стимулів. Найчастіше, периферична нервова система пошкоджується самим же опорним апаратом (защемлення сідничного нерва чи спинно-мозкових корінців при зміщенні хребців, подразнення остеофітами, грижою та ін.), що замикає вадне коло.

Методи реабілітації опорно-рухового апарату в центрі “Меднеан”

Реабілітація опорно-рухового апарату направлена на лікування захворювань хребта (зміщення хребців, протрузія та грижа диска, сколіоз і ін.), лікування суглобів (артрит, в тому числі ревматоїдний артрит, артроз суглобів, переломи, біль в коліні), а також зв’язкового апарату і м’язів з послідуючим відновленням їх до нормального функціонального стану.

Реабілітація в медичному центрі Меднеан починається з визначення стану опорно-рухового апарату шляхом огляду, вивченням додаткових методів обстеження, проведення таких обстежень, як термографія та ультразвукова діагностика при необхідності, з послідуючим призначенням відповідних методів реабілітації.

Для відновного лікування використовується мануальна терапія, яка здатна найчастіше вплинути на причину хвороби, а також фізіотерапія у вигляді цілого комплексу процедур, таких як ударно-хвильова терапія, ультразвукова терапія, лазеротерапія, магнітотерапія, електротерапія, HILT-терапія и багато інших. Слід згадати і температурні фактори, які незамінні в реабілітації: локальна кріотерапія, грілки, інфрачервона сауна. Використовується також ручний масаж спини і механічний масаж, обов’язково проводиться механотерапія.

В комплексі реабілітації проводиться як сухе витягування хребта, так і підводна витяжка, використовується гідромасаж.

Для додаткової діагностики та спостереження за процесом лікування в динаміці використовується ультразвукова діагностика.

Тільки індивідуальний підхід і оптимальна схема лікування приведуть до відновлення.

Реабілітація опорно-рухового апарату є одним із важливих напрямків медичного центру. Недостатньо лише вилікувати основне захворювання, потрібно повністю відновити функції опорно-рухового комплексу, щоб людина відчувала себе повноцінним членом суспільства. Тому реабілітація є невід’ємним етапом лікування.

Особливе місце в центрі “Меднеан” займає реабілітація після інсульту, яка направлена на максимально повне відновлення втрачених функцій, наскільки це можливо. Вона починається після проведення всіх необхідних лікувальних заходів, спрямованих на спасіння життя хворому і попередження можливих ускладнень. Відновне лікування післяінсультних хворих в медичному центрі “Меднеан” починається не раніше, як через пів року після інсульту.

Звертайтесь в центр “Меднеан” для відновлення здоров’я!