Мануальна терапія – це метод лікування, з допомогою якої лікар своїми руками здійснює певні маніпуляції на сегменти хребта, суглоби, м’язи та зв’язки з метою усунути зміщення та функціональні блоки у суглобах; зняти м’язові спазми і больові тригерні точки.

Мануальна терапія на заході має назву “остеопатія”, “хіропрактика”, а у нас в народі її називають “костоправством”.

Методика мануальної терапії здатна за лічені хвилини допомогти пацієнтові відчути себе повністю здоровим. І, навпаки, дії невмілого спеціаліста можуть завдати ще більшої шкоди здоров’ю, аніж сама хвороба.

Мануальна терапія – це практично база медицини, тому що вона виникла майже разом із появою людства і відповідно перших хвороб хребта.

Ще Гіппократ застосовував мануальну терапію, коли лікував своїх пацієнтів при вивихах, переломах. Саме він казав про те, що захворювання хребта ведуть за собою появу всіх інших хвороб і сучасна медицина це доказує.

Чим вищий професіоналізм лікаря, тим менше шкоди він приносить пацієнту. Вітчизняна медицина наразі підтверджує, що мануальна терапія найефективніше бореться із патологіями хребта та похідними захворюваннями. Проте спеціалістів цього напрямку обмаль. Знані в народі “костоправи”, кажучи науковою мовою, хіропрактики, повиходили в світ, проте все ще діють наосліп, інтуїтивно, оскільки не мають медичної освіти. А це насамперед є небезпечним для здоров’я.

Сьогодні небаченою раніше популярністю користуються методи нетрадиційної медицини, тому дехто вирішив заробити на цьому грошей і, прочитавши декілька книжок спеціальної літератури, вважає, що вже є фахівцем в цій області. Але не так легко перетворитися на мануального терапевта з інженера або сантехніка. В медичних установах таких кабінетів, на жаль, дуже мало, тому часто на стаціонарне лікування потрапляють пацієнти з тяжкими ускладненнями – наслідками невмілого застосування мануальної терапії.

Що ж собою являє мануальна терапія?

Дослівно мануальна терапія – “лікування руками”, проте в широкому сенсі цей термін охоплює не лише одну сферу медичної допомоги. Це може бути і масаж, і хірургія, та багато іншого. Певно, тому багато людей та навіть лікарів не мають правильного уявлення про цю методику.

Турбує біль у попереку? Тобі допоможе мануальна терапія.

Зараз у продажі є безліч книг на тему мануальної терапії, проте, як не дивно, загалом між назвою самої книги та її змістом мало спільного. Наприклад, мова може йти про маніпуляції, що мало відрізняються від звичайного масажу, бо пишеться про постізометричну релаксацію і подібне. Мануальна терапія, насправді, передбачає комплекс маніпуляцій руками на хребті, суглобах та прилеглих тканинах з метою подальшого відновлення біомеханіки, тобто зняття контрактур, блоків та зміщень хребців, лікування міжхребцевої грижі, усунення защемлення сідничного нерва, тощо. Різновиди мануальної терапії поділяють на кілька класів, що суттєво відрізняються. Тобто це маніпуляційна терапія у лікуванні хребта, ребер, кінцівок, тазу, вісцеральна мануальна терапія(лікування внутрішніх органів), краніо-сакральна терапія (робота за головою, кістками черепа).

Центр мануальної терапії

Напрямками нашого центру є реабілітація опорно-рухового апарату, лікування захворювань хребта, суглобів, спортивна реабілітація. Мануальна терапія являється оновою лікування багатьох захворювань, без неї ефективність значно знижується. Також ця методика дозволяє позбавити пацієнтів від прийому медикаментів і запобігти розвитку численних ускладнень від їх прийому. Замість ліків у нашому центрі використовується фізіотерапія у вигляді потужного комплексу, який включає великий перелік достатньо ефективних процедур, що проводяться на сучасному обладнанні.

Методик є достатньо багато: є жорсткі і травматичні та, навпаки, достатньо м’які. В нашому центрі використовується методика, яка вдосконалювалась кваліфікованим спеціалістом. ЇЇ відмінність – мінімум травматизму із врахуванням біомеханіки і висока ефективність.

Мануальна терапія в медичному центрі “Меднеан” застосовується згідно розроблених методик та проводиться щодня, відповідно до призначеної схеми лікування.

Показання щодо застосування мануальної терапії

Мануальна терапія показана практично при всіх захворюваннях хребта та суглобів, коли йдеться про порушення рухливості.

Можна виділити основні показання:

Протипоказання до проведення мануальної терапії

Питання протипоказання досить умовне, тому що все залежить від кваліфікації лікаря та стану конкретного хворого. Також важливим є правильний діагностичний підхід. Іноді виникає бажання застосувати методику, попередньо не отримавши результатів діагностики пацієнта. Це матиме негативні наслідки, адже деструкція чи якась аномалія можуть ніяк себе не проявляти, а при проведенні терапії раптово проявитись. Тобто, умовно, основним протипоказанням для проведення мануальної терапії можна назвати відсутність обгрунтованої діагностики. Досвідчений лікар завжди повинен інтуїтивно відчувати такі моменти та не піддаватись спокусі.

В медичному центрі “Меднеан” проводяться додаткові обстеження, такі як: ультразвукова діагностика, термографія, електрокардіографія. За необхідності проводяться додаткові обстеження. Ці заходи дозволяють виявити ті чи ті протипоказання для безпечного застосування мануальної терапії.

До абсолютних протипоказань слід віднести наступні:

  • злоякісні пухлини хребта та прилеглих тканин;
  • туберкульоз хребта;
  • переломи в гострій фазі;
  • стан після свіжих операцій на хребті;
  • гострі порушення кровообігу (інфаркт, інсульт);
  • психічні розлади.

Відносні протипоказання вказують на можливість проведення мануальної терапії в залежності від потреби та стану пацієнта, а також з урахуванням ризиків.

Мануальна терапія – це основа лікування захворювань опорно-рухового апарату в медичному центрі “Меднеан”. В комплексі з іншими сучасними методами вона показує чудові терапевтичні результати.