Дисплазія кульшових суглобів – це недорозвиток усіх елементів кульшового суглобу і порушення співвідношення головки стегнової кістки до вертлюжної западини. Виникнення її пов’язують із порушенням розвитку плоду в утробі матері, тобто, із порушенням ембріогенезу. Розберемось детальніше в причинах та методах лікування дисплазії кульшових суглобів.

Причини дисплазії

Теорій виникнення дисплазії багато, але, як показує практика, жодна з них не може пояснити причину походження, а що найголовніше – тактику лікування.

До основних причин цього захворювання суглобів можна віднести порушення ембріогенезу, генетичну схильність; вплив жіночого гормону прогестерону (багато продукується в останні тижні вагітності), який послаблює суглобову капсулу та зв’язки. Також недостатній кровообіг, недостатнє надходження в організм вітамінів, мікро та макроелементів, в результаті чого виникає відставання у формуванні суглобових поверхонь. Особливо слід відмітити вплив неблагоприємних факторів під час вагітності: інфекції, інтоксикації, тощо.

До сприяючих факторів розвитку дисплазії кульшових суглобів можна віднести тазове передлежання та великий плід, що приводять до обмеження рухливості кульшових суглобів під час знаходження в матці.

Симптоми дисплазії кульшових суглобів

Симптоми захворювання можуть бути розмитими і на загальному тлі лише невеликі відхилення у розвитку дитини можуть вказувати на патологію. Однак є деякі ознаки, що можуть вказувати на дану паталогію.

Дисплазія кульшових суглобів характеризується наступними симптомами:

  • порушення симетрії шкірних складок на сідницях та внутрішній поверхні стегон
  • відчуття зісковзування головки стегна при розведенні ніг
  • неможливість повністю відвести стегна до горизонтальної площини
  • можливе укорочення кінцівки

 

Лікування дисплазії кульшових суглобів

Раннє виявлення захворювання дозволяє правильно і своєчасно почати лікування дисплазії. Якщо її пропустити і не проводити лікування – це призводить до розвитку артрозу кульшового суглобу (коксартроз) і ранньої інвалідності. Для раннього виявлення дисплазії використовується ультразвукова діагностика.

Можна сказати, що лікування дисплазії кульшових суглобів починається ще з профілактичного огляду немовляти в пологовому будинку. Це надійний профілактичний захід, що дозволяє одразу виявити цю патологію для раннього початку терапії.

 

Для лікування дисплазії кульшових суглобів в медичному центрі “Меднеан” використовується мануальна терапія, яка забезпечує вправлення та активну розробку суглобів, лікувальний масаж, а також активно застосовується фізіотерапія у вигляді різноманітних та сучасних процедур. Особливе місце в лікуванні дисплазії кульшових суглобів займає лазеротерапія, яка являється сильним стимулюючим фактором, що посилює регенерацію хрящової тканини і прискорює відновлення кульшових суглобів. Із фізіотерапевтичних процедур використовується магнітотерапія для покращення кровопостачання тканин суглобів, а також електротерапія для стимуляції м’язів.

Дуже часто для лікування використовуються ортопедичні пристосування, але вони мають певні недоліки. До недоліків традиційного лікування можна віднести:

  • лікування ортопедичними пристосуваннями не забирає причину порушень, займаючись лікуванням лише дисплазії, не враховуються супутні захворювання та ускладнення після використання ортопедичних пристосувань
  • вимушене скуте положення призводить до травмування психіки дитини
  • більшість малюків після лікування отримує нове захворювання – горизонтальний таз
  • у стременах йде обмеження руху в кульшовому суглобі, що є неприпустимим для такого суглоба
  • при лікуванні ортопедичними пристосуваннями не можна казати про індивідуалізоване лікування пацієнта, а лише про масовість застосування.