Лікування грижі поперекового відділу і, взагалі, грижі любої локалізації, огорнуто деяким нерозумінням та помилками, які потім приводять до розчарувань з боку пацієнтів. Тому хочеться трохи розібратись в цьому питанні.

Часто можна почути, що наявність грижі поперекового відділу є прямим показом до операції. Тобто, проводити лікування з допомогою інших методів не має змісту і обов’язково потрібно різати. Але вся правда полягає в тому, що хірургічне лікування міжхребцевої грижі не являється основним методом, більш того, воно не являється самим кращим методом. Для того, щоб оперувати, потрібні певні та вагомі показання, при яких без хірургічного втручання не обійтись.

Слід також уточнити, що оперативне лікування грижі небезпечне ускладненнями, адже це серйозне хірургічне втручання. Також не слід забувати, що дуже часто після операції, приблизно через півтора чи два роки, розвивається рецидив грижі. Це також потрібно враховувати.

Як проводити лікування грижі поперекового відділу?

Потрібно завжди пам’ятати, що лікування грижі потрібно починати з консервативних методів і лише при їх неефективності або при наявності певних показань проводиться хірургічне втручання.

Більшість хворих починають лікування з допомогою медикаментів, адже невропатологи, до яких вони звертаються, призначають саме таке лікування. Але це лише симптоматичне лікування, яке не впливає на саму грижу. Тому, після відсутності ефекту від медикаментозного лікування грижі, хворого направляють на консультацію до хірурга. Але існують і інші консервативні методи, які дозволяють уникнути операції.

В останні десятиліття дуже сильно розвивається та вдосконалюється фізіотерапія,  з’являються нові методи з абсолютно новим підходом. Але таке сучасне обладнання є в наявності лише в приватних клініках, які і проводять відповідне лікування грижі поперекового відділу без операції та медикаментів.

Із фізіотерапевтичних методів особливу увагу заслуговує лазерна терапія, біостимулюючий вплив якої незамінний в процесі терапії грижі. Лазеротерапія посилює регенерацію хрящової тканини, сприяє за живленню розривів у фіброзному кільці, а також усуває запальний процес з нервових корінців та знеболює. Лікування грижі хребта лазером має високу ефективність, особливо в комплексі з мануальною терапією, витягуванням хребта та іншими процедурами.

Мануальна терапія є методикою, яка дуже ефективно застосовується для лікування не лише грижі, але й інших захворювань хребта. В руках хорошого мануального терапевта ця методика дозволяє зняти компресію з нервових корінців, розблокувати сегменти і сприяти регресії грижі.

Лікування грижі поперекового відділу передбачає також застосування тракційної терапії. Витягування хребта часто і ефективно застосовується при цьому захворюванні, але з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта та відсутності протипоказань. Правильне застосування цього методу значно покращує показники лікування.

Лікування грижі поперекового відділу досить складний та тривалий процес, що потребує іноді декількох курсів терапії для поступового втягування грижового вип’ячування та нормалізації стану, але при правильному виборі методик та індивідуальному підході можна обійтись без операції.