Реабілітація після інсульту є одним із дуже важливих напрямків і пріоритетів сучасної медицини, адже інсульт є досить серйозним захворюванням, яке приводить до інвалідності, а іноді і до смерті хворого. Чим раніше будуть прийняті заходи по відновленню кровопостачання тканин головного мозку чи буде усунута гематома, тим більше шансів на одужання. Раннє лікування попередить розвиток можливих ускладнень і прискорить процеси відновлення.

Лікування інсульту досить тривале та складне, яке потребує дуже багато терпіння, часу та сили волі хворого. Так як інсульт супроводжується змертвінням ділянки кори головного мозку, то, чим скоріше інші його відділи переберуть на себе їх функцію, тим скоріше хворий відновиться. Також можливість повного відновлення залежить від площі ураження і від виду інсульту. Але не слід забувати, що дуже важливе місце для відновлення після інсульту займає саме реабілітація.

Яка мета реабілітації після інсульту?

Реабілітація після інсульту направлена на максимально повне відновлення втрачених функцій кінцівок та повернення пацієнта до нормальної життєдіяльності.

Реабілітація пацієнтів після інсульту в медичному центрі “Меднеан” переслідує наступні цілі:

  • розслаблення м’язів при наявності спазмів і підвищеній ригідності;
  • стимуляція м’язів паралізованої кінцівки для формування нового рефлекторного ланцюга із втягненням непошкоджених відділів головного мозку;
  • покращення мікроциркуляції і посилення кровопостачання тканин;
  • знеболення та усунення запальної реакції;
  • усунення контрактур та посилення рухливості в суглобах;
  • усунення функціональних блоків та зміщень хребців для звільнення нервових корінців спинного мозку;
  • лікування захворювань хребта, які блокують передачу нервових імпульсів до периферії;
  • реабілітація з метою розробки кінцівок для посилення імпульсації в кору головного мозку і збільшення амплітуди рухів.

 

Реабілітація після інсульту проводиться під контролем артеріального тиску, а також обов’язково проводиться електрокардіографія для оцінки стану серцевої діяльності. Дуже важливо контролювати цей показник, адже дуже часто можуть виникати повторні розлади кровопостачання головного мозку та повторення інсульту.

Які заходи реабілітації після інсульту проводяться в центрі “Меднеан”?

Для реабілітації в медичному центрі “Меднеан” застосовується мануальна терапія, яка направлена на усунення блоків в міжхребцевих суглобах, зміщення хребців, звільнення нервових корінців, а також розробку суглобів, відновлення рухливості хребта та суглобів.

 

Реабілітація після інсульту в центрі “Меднеан” передбачає також використання фізіотерапевтичних процедур. Фізіотерапія має чудові показники ефективності та не має побічних впливів. ЇЇ широкі можливості дозволяють підбирати індивідуально параметри терапії та відповідні процедури для забезпечення максимальної ефективності та адаптації пацієнта.

Застосовується лазеротерапія для стимуляції нервової провідності та посилення регенерації тканин, а також в якості знеболюючого фактору. Лазерна терапія MLS володіє більш сильним впливом і часто застосовується в якості основного фактору стимуляції. Також в нашому центрі використовується ще один різновид лазеру – HILT-терапія.

При наявності спазму м’язів застосовуються розслаблюючі струми, а для стимуляції м’язів при їх атрофії і зниженому тонусі застосовується електротерапія із стимулюючими струмами. Також ефективно застосовується високотонова терапія для стимуляції загального метаболізму.

Для відновлення мікроциркуляції і посилення кровопостачання проводиться магнітотерапія, також застосовується масаж спини та кінцівок. Для зменшення контрактур і збільшення рухливості суглобів проводиться ударно-хвильова терапія.

Варто звернути увагу, що повноцінна реабілітація неможлива без активної участі хворого. Він повинен намагатися рухатися самостійно (спочатку з підтримкою, звичайно), максимально опиратися на ноги для стимуляції ноцицептивної чутливості, розминати ураженою кінцівкою м’ячик, адже стимуляція периферичної нервової системи при навантаженні на м’язи приводить до формування нових зв’язків в корі головного мозку і формування нових рефлекторних дуг. Таким чином, ділянки кори головного мозку, які знаходяться біля пошкодженої ділянки, перебирають на себе її функції.

Реабілітація після інсульту включає лікувальну фізкультуру, також застосовується кінезотерапія, яка проводиться спочатку в пасивному режимі з допомогою механотерапії та рук реабілітолога, а потім, по мірі збільшення можливостей пацієнта, набуває більш активного та інтенсивного характеру.

Бажано ознайомитися з методами профілактики інсульту для попередження його розвитку взагалі, тобто, як поводити себе в повсякденному житті та на що звертати увагу.

Звертайтесь в центр “Меднеан” для відновного лікування та реабілітації після перенесеного інсульту!