Реабілітація хребта, як і всього опорно-рухового апарату, проводиться після пошкоджень, переломів і різних його захворювань. Також вона являє собою невід’ємну ланку процесу відновлення після проведених хірургічних втручань на хребті.

Лікування хребта та його реабілітація направлені на максимально повне відновлення рухливості і гнучкості хребетного стовпа, усунення блоків та зміщень хребців, усунення компресії і звільнення нервових корінців. Крім того, вона направлена на стимуляцію процесів регенерації тканин, покращення нервової провідності та усунення больового синдрому. Також в процесі реабілітації хребта важливою метою є усунення спазму м’язів спини та покращення кровопостачання тканин.

В медичному центрі “Меднеан” проводиться лікування захворювань хребта, в тому числі і після різних пошкоджень і проведених операцій. Крім того, в центрі проводиться реабілітація після інсульту для покращення периферичної інервації тканин за рахунок “розвантаження” хребта, тобто, за рахунок усунення причин, які блокують передачу нервових імпульсів по нервовим корінцям до органів мішеней.

Методи реабілітації хребта в центрі “Меднеан”

Дуже часто лікування міжхребцевої грижі проводиться з допомогою оперативного втручання для видалення грижового вип’ячування. Тобто, хірургічний метод лікування направлений на усунення основної причини. До речі, лікування грижі з допомогою операції не являється самим кращим методом, але як лікувати грижу хребта правильно – це тема іншої статті.

Як відомо, операція є серйозним втручанням, яке небезпечне потенційними ускладненнями, а також потребує реабілітаційного періоду для повного відновлення функціональності. І чим раніше реабілітація почнеться, тим швидше пацієнт відновиться.

Реабілітація хребта після операції направлена на повернення його рухливості, попередження або зменшення спайкового процесу, посилення кровопостачання та заживлення тканин. Цей процес вимагає багато терпіння та наполегливості від пацієнта, а також професіоналізму лікаря та вибору самих оптимальних методів.

Що ж стосується перелому хребта, то реабілітаційний період може бути дуже тривалим, що залежить від важкості та характеру перелому. Але, так чи інакше, всі сили повинні бути направлені на максимально повне відновлення функцій, наскільки це можливо.

Для реабілітації хребта в медичному центрі “Меднеан” застосовується мануальна терапія, яка направлена безпосередньо на сегменти хребта для усунення блоків та зміщень, а також компресії нервових корінців. Також застосовується фізіотерапія, яка є незамінною та досить ефективною. Фізіотерапевтичні процедури проводяться на сучасному обладнанні, що дає можливість індивідуально підбирати параметри терапії та збільшує ефективність.

Реабілітація хребта передбачає застосування масажу. Масаж спини проводиться з різною інтенсивністю, в залежності від ситуації та необхідності. Також для реабілітації застосовується механічний масаж, гідромасажні та озонові ванни.

Особливе місце в процесі лікування та реабілітації хребта займає лазерна терапія, стимулюючий вплив якої позитивно впливає на відновлення нервової провідності і регенерації тканин в цілому. Застосовується також ультразвукова терапія, високотонова терапія, електротерапія з різними струмами для стимуляції або розслаблення м’язів. Незамінною та досить ефективною є ударно-хвильова терапія. Реабілітація з її допомогою значно прискорюється та дозволяє хворому відчувати підвищення рухливості в суглобах вже після декількох процедур.

Реабілітація хребта включає також застосування витяжки при наявності певних показань. Тракційна терапія проводиться в водному середовищі або застосовується суха витяжка. Корисні водні процедури: гідромасаж, озономатік, радонові ванни.

Лікувальна фізкультура та реабілітація – це невід’ємні та взаємодоповнюючі складові лікувального процесу, що забезпечують його ефективність. За рахунок виконання певних вправ стимулюється кровопостачання, відновлюється рух і приводиться в тонус м’язовий корсет, який при різних травмах чи після операції ослаблений чи атрофований. Спочатку проводиться пасивна розробка руками лікаря, потім вона набуває більш активного характеру і, по мірі відновлення сил пацієнта, стає більш інтенсивною.

Реабілітація в медичному центрі “Меднеан” – це основна складова лікувального процесу при захворюваннях опорно-рухового апарату. Звертайтесь за допомогою в наш центр! Наш професіоналізм – запорука вашого здоров’я!